| anonim_4396 a întrebat:

Buna crying. Ati avut vreodata starea asta cand vi se pare ca tot ce faceti e gresit si ca cineva de jos va vrea raul mereu si va impiedica sa faceti rau oricat ati incerca sa faceti bine. Cand nici macar rugaciunile nu iti sunt auzite acolo sus?

Asa ma simt eu in momentul de fata. Ma cert cu toata lumea m-am despartit de prietenul meu m-am certat cu mama mea cu sora mea ma doare capul ingrozitor numai suport pe nimeni crying. Iti vine sa plangi si plangi dar nu stii de ce plangi. Ai atetea motive incat de exemplu daca acum as plange ca m-am certat cu mama si mi-a zis niste lucruri urate plang si pentru ca m-am desp de prietenul meu si plang pentru tot ce am facut.
Nu stiu cu cine sa vorbesc sa fiu inteleasa. Simt ca orice as face gresesc gresesc si iar gresesc ca cineva nu ma lasa in pace si ma indeamna sa fac numai prosti numai rele si plang pentru ca nu pot sa fac opusul.
Ma pun in pat si imi trec diferite ganduri urate la care nici nu vreau sa ma gandesc dar o fac.

Parintii mei sunt despartit, am suferit dupa primul meu prieten ingrozitor, acum a venit baiatul asta care il credeam diferit dar e la fel ca ceilalti am avut atatea certuri in familie copilaria mea a fost intrerupta pur si simplu. Mi-a fost frica sa nu incep sa ma droghez sa beau sa fumez si am inceput sa merg la biserica. Asta ma mai linisteste.

DAR nu stiu ce e cu mine nu stiu ma simt foarte rau! Ce sa fac sa ies din starea asta numai pot pur si simplu. Azi chiar am fost la doctor din cauza stresului si a agitatiei si a supararii si tot ce am pe cap

4 răspunsuri:
| sandra2012 a răspuns:

Necazuri si bucurii - cam asa se poate caracteriza viata. Incearca sa gandesti putin mai pozitiv, nu iti pierde curajul. Si mie imi vine cateodata sa mor pur si simplu, am momente cand nu ma inteleg nici eu. Dar incerc sa ma incurajez sa imi zic ca Dumnezeu ma iubeste. Nu iti pierde credinta si mergi si la Biserica, dar cauta si un ajutor specializat. Nu ma intelege gresit, nu esti nebuna, dar un psiholog iti poate deveni cel mai bun prieten. Esti foarte pesimista. Ai grija de tine si fi mai putin "certareata". Iar baietii: hmmm...rar gasesti unul care sa merite. Am patit-o si eu si multe fete.

| EduardPaul94 a răspuns:

.am avut si eu stari de astea. exact asa.nimeni nu era de partea mea.plangeam din orice prostie. aveam impresia k tot ce fac e gresit si k consecintele o sa fie catastrofale pentru mine.ganduri din care mai tampite unul ca altul.nu puteam dormi noaptea.am fost la psiholog.am stat de vb si mi-a zis ca sufar de anxietate si usoare atacuri de panica.in fine acolo era si un psihiatru si am primit tratameant.incearca sa te privesti cat mai mult in oglinda.de la tratament sincer ma simt mult mai bine.adica isi face efectul.SA NU STAI IN CASA! iesi afara chiar daca nu ai pentru ce. daca stai in casa mai tare te iau gandurile. oricum.sa stai de vb cu un psiholog face extrem de mult bine sa te descarci.el te intelege.oarecum.sau macar incearca sa te intelega.bft si sper sa treci peste asta.stiu e chiar najpa...

| HateLove a răspuns:

Buna. Si mie mi s-a intamplat, si ink mi se mai intampla. Ai putea discuta cu un psiholog sau cu un preot chiar. Trebuie sa vb cu cineva, k nu poti sa stai asa si sa ti se intample d'aste. Eu n-am vb cu nimeni, dar al lasat asa sa se intample. Tu ar trebui sa vb cu cineva, deci nu mai sta asa. K cine stie c poate fi, si dupa, cum te consumi si cum teagiti, nu e prea bine, iar gandurile rele, daca nu te poti stapani, pot duce la realizarea acestora. Ai grija de tine si mult succes, :*.