| alessia49 a întrebat:

Buna,cat timp rezista un barbat fara sex? faza este ca sora mea este intro relatie cu un baiat super de treaba de 2ani, el nu a presato niciodata sa faca sex sau ceva ce ei nu iar place deoarece ea este inca virgina si el apreciaza asta si spune ca este dispus sa mai astepte insa sora mea isi face griji ca ea va pleca la Londra pentru un an iar el nu are cum sa se duca cu ea el pare chiar super insa sta mereu cu accea frica ca este barbat si stie si nevoia lui de sex chiar daca el nu ii spune niciodata voi ce credeti?
Vreau raspunsuri sincere

Răspuns Câştigător
| grab a răspuns:

Pai el poate sa stea fara sex cu partenera din mai multe motive: daca ii menajeaza virginitatea pentru noaptea nuntii sperand la o relatie life-time ca la carte. alt motiv ar fi ca are alt partener pentru sex pervers unde se descarca gen fara obligatii... Daca sora ta accepta lipsa de presing fara sa se simta neiubita, treaba ei, sa mearga in acelasi sens in continuare pana vine de la sine o decizie: ori i-o da inainte sa plece, ori se despart.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Suntem diferiti, uni au o dorinta mare sexuala alti deloc, nici degetele de la mana nu sunt la fel da noi oamenii asa complexi

| corbulalbrosu a răspuns:

Abstinenta poate avea durata diferita, depinde de psihicul persoanei respective, precum si de ce activitate are acesta vezi calugarii, preotii catolici, marinarii, astfel ca nici macar nu se poate aprecia.Dar nu inteleg de ce esti atat de ingrijorata, crezi ca se va intampla ceva cu penisul cumnatului tau daca va face sex si cu alte femei in aceasta perioada? Ca sa te linistesc iti garantez ca nu.

| neutrino a răspuns:

Alessia, pentru noi toti, baieti si fete, barbati si femei, sexul este ca si un drog: putem trai fara el dar, odata ce l-ai " gustat", cu greu te mai poti opri.

| MskDesign a răspuns (pentru neutrino):

Eu vreau de trei ori pe zi laughing

| neutrino a răspuns (pentru MskDesign):

Ok, dar trebuie sa fii si capabil, intre dorinta si putinta este o mare diferenta. Mult noroc!

| Emilian65 a răspuns:

Un barbat poate sta fara sex, cat doreste el.

| Kriss96 a răspuns:

Exista (rar, dar exista) si astfel de baieti care pur si simplu pot astepta. Mentalitatea asta ca baiatul e mort dupa sex e superficiala. Baietii care cred ca nu pot trai fara sex nu stiu ce zic. Lor doar le intra in cap ideea asta total nefondata. E un fel de spirit de turma.
Poate el se satisface altfel?

| corhaz a răspuns:

Din 100 de barbati doar 5 au refuzat una oarecare de pe strada care a cerut sex acelor barbati sa faca cu ea.desigur barbatii aia aveau iubite.stai linistita ori a facut pe ascuns ori inca nu a avut ocazia.toti facem ceva ce nu stie nimeni nici macar partenera/rul

| Alyalexandra15 a răspuns:

O relatie nu se bazeaza numai pe sex. Intr-adevar, sexul intareste o relatie, dar nu este cheia relatiei. Eu zic ca totul va fi bine, pentru ca din cate ne-ai spus tu, se intelege ca intre acesti doi indragostiti exista dragoste adevarata. Cat despe plecarea sorei tale timp de un an, este destul de grav pentru relatia ei, dar am o idee. Cu o seara inainte sa plece in Londra, sai pregateasca iubitului sau o noapte romantica in doi. Sa fie ceva surpriza si de neuitat incat sa ramana cu aceasta amintire si sa n-o uite! :*