| dydydeea a întrebat:

Buna
ce faceti?
cate kilograme ar trebui sa aiba o fata(eu ) la varsta de 14 ani, tinand cont ca am 1, 70m?
eu am 60 de kg, credeti ca e prea mult? spuneti adevarul
va rog frumos, nu jigniti!

15 răspunsuri:
| Mao a răspuns:

Nu ai prea mult. La 1.70, 60 de kilograme sunt ideale. Nu te chinui să slăbeşti (nu ai de ce) şi ai grijă de sănătatea ta şi de corpul tău.

| mona a răspuns:

Nu e mult, esti ok la inaltimea ce o ai

| YqLmX a răspuns:

Din punctul meu de vedere, mi se pare mult. Eu tot 14 ani, 1.72 şi am 52 kilograme, deci tu, ca fată ar trebuie să ai o medie de 55 kilograme. happy

| Maya2014 a răspuns (pentru YqLmX):

Esti batut in cap. Daca nu stii ce vorbesti, nu mai raspunde!

| dydydeea explică (pentru YqLmX):

Eu zic ca as arata rau la aceasta inaltime si avand asa de putine kg, oricum tu esti o slabatura laughing

| Necunoscut112 a răspuns (pentru dydydeea):

Sa nu exageram...la 1,70, 60 de kg nu sunt putine, dar nici multe. acum cate ai vrea sa aiba? 75 kg la 14 ani? eu am 18 ani, 1, 60 si 47 kg

| Giulia97Anna a răspuns (pentru Maya2014):

Sunt de acord cu tine.

| KaRa23S a răspuns:

Mie nu mi se pare ca esti grasa. Numai daca vrei sa fii fotomodel. Spre exemplu eu stiu o fata de 14 ani care are 1.72-73 si 70 kg, si NU arata rau, dar apoi tu. Greutatea normala a unei femei este cu 10 kg mai putin decat inaltimea, iar a unui barbat cu 10 kg mai mult. :*

| Giulia97Anna a răspuns:

Eu zic ca esti ok.Esti putin putin de tot voluptoasa, asta e de bine.Mai bine cu forme decat un schelet ambulant. Fetele cu forme vor fi mereu apreciate mai mult.Si cum a zis Angel08, nu te lua dupa toate proastele.

| Giulia97Anna a răspuns:

De fapt am calculat aici si ai o greutate normala http://www.doctor.info.ro/calculator_imc.html.

| Maya2014 a răspuns:

Esti perfecta.O fata trebuie sa aiba cu 10 kg mai putin fata de inaltimea sa.Nu te mai lasa influentata de toate proastele.

| yanira4u a răspuns:

Greutatea ideala se calculeaza 50+0, 75(inaltimea-150)-(varsta-20/4)totul ori 0, 9 daca esti fata.asta e formula cu care calculeaza nutritionisti greutatea ideala.

| IuliaRoxana a răspuns:

E foarte bine la inaltimea ta.Esti dezvoltata bine