| Allinaa a întrebat:

Ce parere aveti? Am fost cu un baiat 9 luni, el era cam gelos si cam posesiv! orice facea el pica pe mine! se certa cu mine din orice chiar daca nu se intampla nimic. Dupa 9 luni de relatie. m-a inselat! Am stat o luna despartiti timp in care nu mi-a aratat ca ii pare rau apoi tot eu m-am intors la el. dupa care mi-a gresit din nou. Acum am cunoscut pe cineva care merita toata atentia mea! dar baiatul cu care am fost 9 luni este cu mine in clasa. ce ar trebui sa fac?

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Paa! pucii. laughing
Ce sa faci altceva. Trebuia sa-l zvanturi de cand ti-a inceput cu scenele alea.

| Razvan a răspuns:

Relatia s-a terminat. Daca nu intelege e problema lui.Gelozia e boala grava

| Visecolorate a răspuns:

Sa ii dai o sansa actualuluiwinkingtongue

| Alex0194 a răspuns:

Sa-l lasi in treaba lui... pana la urma el este de vina

| lorycykcl a răspuns:

Si ce daca e in clasa cu tine. Nu a stiut sa te pretuiasca cand a avut ocazia, dati o sansa sa fii fericita. bafta

| dodobymy a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa il ignori si sa nu-l mai bagi in seama, faptul ca sa purtat cu tine cum sa purtat si mai ales ca tea inselat nici nu mai trebuia sa ii dai o a 2 a sansa odata ce te-a inselat prima oara logic ca te insela si a 2 a oara asa ca fi fericita de cel nou si nu-ti fie frica ca daca esti coleg cu fostul o sa-ti faca ceva sau o sa-i faca ceva actualului din moment ce el a gresit cu atatea ar fi o nesimtire prea mare sa se bage in relatia ta noua oh go on

| sbt a răspuns:

Ignoral! Cea mai buna solutie. Aranjeaza-te tot timpu, fal sa-si dea seama ce a pierdut si sa-i para rau happy Eventual prezintail pe actualul tau prieten devil

| mesSi_7026 a răspuns:

Tot ce iti pot zice e sa ai mare grija! Sti... nu e tocmai placut sa ai o relatie cu un coleg din clasa/scoala pentru ca dupa "lunga" relatie cu el. [e posibil ca fata sa aiba incredere foarte mare si ii spune tot despre ea etc] apoi cand vine si momentul desprtirii incepe ca el sa scoata fel de fel de vorbe prin scoala [evident... lucruri foarte urate unele adevarate altele false] straight face
Sincer eu daca as fi fost in locul tau as fi stat in banca mea sa se linisteasca apele. Pt ca atunci nu poti sa stii o sa spuna lucruri urate despre tine si lumea o sa te arate cu degetul pe str. [ sti cum e lumea /mai ales copiii din ziua de azi atat de rai]
Ai grija ce o sa faci!
Te pup :*

| alexalex_4604 a răspuns:

Sa il lasi happy

| Zoinx a răspuns:

Sa iti continui relatia cu actualul. sa nu-l lasi pe posesiv sa intervina. ce a fost a fost si bine ca a trecut. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te bagi cu ala care merita toata atentia, ca doar n-are nimic daca esti cu prostu` alalalt in clasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste, salutate cu el ca si cum nu a fost nimic si gata.aratai un pic de indiferenta.

| Allinaa explică:

Multumesc mult pentru sfaturi! chiar o sa tin cont de ele:*