| hehehe a întrebat:

Ce parere aveti? Baietii inseala din placere sau de nevoie, ca nu le mai ajunge ce au langa ei?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Motivele sunt mult mai multe - inclusiv o determinanta genetica! - dar nici voi nu sunteti mai prejos! - numeroase studii, cat si trista realitate ("fenomenul" pitzipoancelor devoratoare de fotbalisti si baieti/barbati cu bani, schimbati mult prea frecvent!) o confirma!

Cat despre ajunsul a ceea ce exista langa. asta depinde foarte mult de ambii - daca si cata afectiune sincera exista, buna intelegere, valori si aspiratii comune, dar si imperativul cautarii si gasirii de noi valente contra monotoniei distrugatoare!

16 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mie, cand nu-mi ajunge ce mi se da, ma multumesc cu o trista manipulare. big grin
Adevarul in privinta acestui fenomen este mult mai complex. Cineva nu inseala ca nu-i mai ajunge sau din cauza ca i-au cazut plombele dupa una pe strada... Nu, fenomenul asta are n factori: educatia din familie, prietenii, colegii, spiritul de competivitate s. a., toti sunt factori care fac pe cineva sa isi insele prietena.
Despre fetele care inseala este o alta poveste: "pitipoancele devoratoare" de care vb PsihoSex sunt loiale "iubitului lor". Pentru ca ele nu iubesc persoana ci portofelul. Si daca portofelul se tot muta de la o persoana la alta, sunt si ele obligate sa se mute... straight face
Dar se intampla si pentru altele, ajung intr-o situatie incurcata cu actualul, relatia stagneaza, prietenul nu le mai da aceeasi atentie, certuri s. a., apoi intalnesc un alt baiat, diferit de primul, care este atent, grijuliu cu ele. Si se intampla ca ele sa cada in aceasta cursa. thinking

| Narfundo a răspuns:

Eu as insela numai daca nu as iubi persoana cu adevarathappy>.

| Miauti a răspuns:

Eu as mai fi gagat "din ajutor". Pai vezi noi baieti sarim in ajutor. Sa zicem ca o fata trista, gen emo, nu a mai facut sex de 2 luni. Noi baieti sarim in ajutor ca sa o facem fericita, cum facem o fata fericita - prin sex.
Deci, e si din nevoia ei si din ajutor. Si ar tr sa ne aplaudati!

Răspuns utilizator avertizat
| alone a răspuns:

Cred ca dn placere fac ceva c isi doresc pentru ca daca nu si-ar dori nu ar face!

| anduta160 a răspuns:

In primul rand de nevoie, dar si de placere aunci cand nu se mai inteleg atat de bine cu persoana de langa ei sau nu sunt satisfacuti etc etc.

| hehehe explică:

Va multumesc pentru raspunsuri!
Multumesc TPU! :*

| Urzică a răspuns:

Eu cred ca ei inseala si din placere si din nevoie. Poate ca partenera nu le mai satisfae nevoile si se duc la altele "mai bune".happy

Baftaa multaa.

EuSiAtat

| Maya_9911 a răspuns:

Ambele.laughing

| ioandreii a răspuns:

De placere, doar nu o fac cu sila si din obligatie.
De nevoie, ca nu se pot stapani.
Iar de nu le mai ajunge ce au langa ei e din cauza ca vor mereu altceva care e de fapt acelasi lucru, nu sunt cumpatati in poftele lor si nici nu au cunoscut ce inseamna iubirea.

| FunkYboy a răspuns:

NU TOTI BAIETII INSALA! Doar cei care nu stiu ce e dragostea si cei care din pacate, in timp ce au o relatie se indragostesc in egala masura de 2 fetecrying Imi este mila de ei.EU NU SUNT ASA! sper ca acum stii ca unora le e greu sa faca asta iar altii sunt prosti

| LOVE_7009 a răspuns:

Aman2 variante sunt corecte uni insala din placere iar altii din lipsa de sex cu partenera de langa ei

| Hata a răspuns:

Pentru performantalaughing

| madistrez a răspuns:

Pentru ca vor si nu li se ofera... dar e si o parte buna, macar se antreneaza, ca sa fii performant trebuie sa tragi tare big grin

| deejay a răspuns:

Eu o fac pentru ca tot timpul vreau mult mai mult decat ceea ce am, si imi merge

| Sampon a răspuns:

Multi baietii au in "sange" acest obicei. Dar eu cred ca o fac pentru ca nu le ajunge decat una, sau acea"una" nu ii fac lor toate poftele si probabil de aceeia se ajunge la asta. Dar eu nu gasesc niciun motiv plauzibil pentru a insela. Atata timp cat nu iti place ce ai langa tine si simti nevoia sa fi cu altcineva, eu cred ca e mai corect sa te indepartezi si sa o iei de la capat decat sa ranesti cu inselatul, pentru ca in prinicipiu amandoi isi fac rau. Ma rog, asa gandesc eu. big grin