| eroare1eroare a întrebat:

Buna happy ceva ciudat se intampla. m am despartit de iubitul meu, si chiar in acea seara au inceput mai multi prieteni sa imi spuna ca "sunt indragostiti de mine"de ceva timp... eu imi iubesc mult fostul prieten si sper sa ne impacam. credeti ca ii o incercare pentru mine? sa vad cat il iubesc, si cat sunt dispusa sa il astept chiar daca am oferte 'tentante'?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu e neaparat o incercare, poate saracii baieti de abia au asteptat sa te desparti de respectivu pentru a incerca sa fie cu tine, faci ce vrei dar mai asteapta un timp sa se linisteasca lucrurile si sa vezi ce are de gand fostul tau prieten

| StorrY a răspuns:

Prietenii care te-au spus asta poate chiar te iubesc ei doar asteptau momentul potrivit pentru ati spune asta si in plus nu doreau sa-ti creeze probleme. cit depinde de fostul tau iubit nu cred ca vrea sa te incerce!

| NuMaContrazice a răspuns:

Inseamna ca esti frumoasa si ai multi admiratori, ai posibilitatea sa alegi cu cine vrei sa fii, daca il iubesti pe fostul vorbeste cu el si impacati-va, dar mai lasa-l cateva zile ca daca te iubeste se v-a intoarce el la tine.

| eroare1eroare explică (pentru NuMaContrazice):

Si eu m am gandit sa il mai las, pana se intoarce el.happy multumesc de raspuns:*

| FearOfTheDark a răspuns:

Da.Pare cam aiurea chestia asta cu tentatiile dar cred ca asta vrea sa insemne.Sau isi bat joc de tine.

| SerafimHD a răspuns:

Evitent ca nu poti da cu zarul sau cu banul ca sa iti dai seama "care este alesul". Tu ar trebui in opinia mea sa te impaci cu fostul deoarece nu vad ce ar sta in calea infaptuirii acestui lucru. Tentatie inseamna de obicei mai rau si/sau se termina tot timpul prost. In concluzie impaca-te cu iubitul tau pentru ca iubirea nu poate fi doar pentru unul, ci iubire simti cand e o placere reciproca sa spunem, si ei nu sunt indragostiti de tine, e un termen impropriu, si inadecvat situatiei de fata.

| Love4Music a răspuns:

Prietenii tai te iubeau de mult si au asteptat sa iti spuna intr-un astfel de moment.
Tu faci ce vrei e decizia ta happy