| DaianaDC a întrebat:

Cine ma ajuta cu un sfat? Am avut o relatie de 10 luni, m-am despartit 3 saptamani de iubit, iar acum suntem din nou impreuna. In astea 3 saptamani am vorbit cu doi baieti : A(cu care nu mai tin legatura) si cu D(cu care mai vorbesc). Azi m-am impacat cu R(iubitul meu) si imi e teama sa-i zic lui D...Ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Buna!
De ce sa-ti fie teama? lucru asta se intampla deseori; cineva azi rupe o relatie peste doua saptamani se impaca, daca D stia ca recent te-ai despartit putea sa ia in calcul ca poate inca il iubesti pe R si o sa va impacati.
Iar daca cu D nu ati fost prieteni, doar un fel de amici, chiar nu trebuie sa te feresti sa-i spui ( in cazul ca nu ai promis lui ceva / prietenie ) - dar fa-o cu delicatete.

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Spune-i, o sa se supere, dar o sa-i treaca.
Mai rau insa e de tine, in globul meu de cristal vad o relatie cu multe zoampe. laughing

| DaianaDC explică:

Pai lui D i-am zis ca nu o sa ma mai impac R pentru ca asta simteam atunci.Dar s-a intamplat altfel. Nu vreau sa creada ca l-am tradat. A mai trecut prin ceva asemanator cu o colega..si i-am zis ca nu o sa se intample si cu mine la fel.Am fost doar prieteni, dar simt ca incepuse sa puna suflet.

| neutrino a răspuns:

In trei saptamani ai avut 3 iubiti si ne ceri noua sfaturi?

| DaianaDC explică (pentru neutrino):

Citeste bine! Am vorbit cu 2 baieti, la telefon si mesaje..Nu au fost iubiti.

| stpu a răspuns:

Teama? Inseamna ca intre timp ai avut o relatie D(orel)... sau prietenia cu el a fost tocmai pentru faptul ca erai singura? Esti libera sa ai relatii cu cine doresti.

| stpu a răspuns:

Eu am o idee fixa in viata: Unde scuip, nu ling. E vorba de personalitatea si caracterul fiecaruia. Dar na, acum tu stii ce e cel mai bine pentru tine.

| RazvanRms a răspuns:

D sigur o sa-ti poarte pica si nu o sa mai aibe incredere in tine, si are dreptate ala unde scuip numai linge!

| DaianaDC explică (pentru RazvanRms):

Asta-i dragostea... Daca il iubesc pe R, de ce sa fiu cu D?

| RazvanRms a răspuns (pentru DaianaDC):

Dc? Pentru ca ai sa lingi mereu la R!