| dayandnightdreamer a întrebat:

Buna!
Cine poate sa îmi răspundă la câteva întrebări?
Prietenul meu se uita foarte des la filme pentru adulti, se masturbeaza des (aproape zilnic), însă când vine vorba despre sex o facem destul de rar.
4-5 ori pe luna.
Semne ca își pierde interesul pentru mine?
Este normal?

19 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Nu e normal. Cand preferi masturbarea in locul femeii de langa tine, e o problema. Nu sunt semne ca isi pierde interesul pentru tine, ci si l-a pierdut deja.

| darrio2007 a răspuns:

Normal ca nu prea mai are interes pentru tine.
A devenit dependent de masturbare.

| Violleta2022 a răspuns:

Intr-adevar este semn ca ori s-a plictisit de tine, ori nu-l mai atragi deloc.
cauta-ti altul!

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu locuiți împreună, de unde știi că o freacă zilnic? Și chiar de ar fi așa, de ce nu ar fi ceva normal?
Doar pentru că atunci când sunteți alea 2-3 ore din când în când împreună nu sare direct pe tine va tauru' comunal?
L-ai întrebat vreodată ce zi a avut la job/ școală? O fi el bărbat, dar spre surprinderea unora, nici măcar noi nu avem mereu chef de pzd. Nici măcar de labă.

| dayandnightdreamer explică (pentru mihai69):

Da, mereu îl întreb astfel de lucruri. Știu pentru ca el îmi spune sau pur și simplu se uita la filme pentru Adulți, intra in totul felul de grupuri cu astfel de chestii și multe altele. Înțeleg ca nu vor nici bărbații zilnic așa ceva, nici noi femeile nu ne dormim zilnic. Dar este normal ca eu sa fiu pe locul 2 in timp ce masturbarea e pe locul 1 la el?
Tind sa Menționez și faptul ca el susține ca sexul e cel mai important aspect intr-o relație. Dar noi abia ce facem.

| Drimmero a răspuns:

Este foarte posibil sa-si piarda interesul sexual fata de tine, sa nu-l mai atragi fizic si d-aia prefera masturbarea si evita sexul des cu tine, sau poate pe undeva are un blocaj mental. E normal sa te masturbezi chiar si daca ai avea relatie/casnicie, tu stii cel mai bine cum sa te stimulezi dar e anormal cand te evita, exista doar 2 explicatii, ori si-a pierdut interesul, ori e o buba la mentalul lui, trebuie sa comunicati, sa diversificati si voi viata sexuala, poate s-a instalat si o monotonie in relatie, mai iesiti si voi prin diferite locuri.

| VoidEternal a răspuns:

Daca se masturbează atât normal că nu mai are chef de sex cu tine.

| Goete a răspuns:

Daca are 70 de ani cred ca e normal de 4-5 ori pe luna

| dayandnightdreamer explică (pentru Goete):

Are 22 iar eu 21. Cam de cate ori pe luna ar fi normal in cazul nostru?
Doar eu lucrez, 8 ore pe zi, el este însă ocupat un business pe care vrea sa îl deschidă. Mereu are asta ca și scuza. Nu are chef fiind ca e obosit, din moment ce e doar acasa

| Goete a răspuns (pentru dayandnightdreamer):

Deci daca ma intrebi pe mine, normal e cel putin o data pe zi, daca nu locuiti impreuna eu macar as trece pe la tine sau tu la mine

| anonimuIl a răspuns (pentru dayandnightdreamer):

El 22 de ani tu 21 de ani și ai scris - Cam de cate ori pe luna ar fi normal in cazul nostru?

Și ai scris mai înainte - Nu locuim împreuna dar ne întâlnim zilnic. Zilnic petrecem cam 2-3 ore împreuna,

Deci normal este ca să faceți sex ZILNIC dacă mergi ZILNIC la el acasă unde spui că are și o afacere.

ATENȚIE MARE - un bărbat de 22 de ani NORMAL la cap și sănătos sexual face așa

- masturbare și sex zilnic

- sau masturbare zilnică

- sau sex zilnic

EXCLUS ca un bărbat de 22 de ani să nu facă ZILNIC ori masturbare ori sex.

NORMAL tu trebuia să faci sex cu el lunar în 25 de zile, celelalte 5 zile ești pe ciclu.

În 25 de zile cu sex zilnic trebuia să ai MINIM 25 de orgasme, câte 1 orgasm la fiecare partidă de sex cu el.

SCHIMBĂ-L și dacă tot poți merge zilnic la bărbat acasă caută unul de 22 - 25 de ani să facă sex cu tine de 25 de ori câte zile poți în afară de zilele pe ciclu.

EU la 22 de ani făceam sex de 3 ori pe săptămână și mă și masturbam în celelalte zile.

| Willis a răspuns (pentru dayandnightdreamer):

Dacă vrei să îl recâștigi, atrage-l cum ar vrea el să te aibă, trebuie să aibă el idee după câte filme vede...
Să te îmbraci cum i-ar plăcea, sau să îi faci, sau să îți facă ție, unul altuia ce v-ar plăcea...
Cred că ai înțeles... ideea

| doctorandus a răspuns (pentru dayandnightdreamer):

Dap, pe primul loc nu esti nici tu, nici masturbarea, ci afacerea.

| anonimuIl a răspuns:

Ar trebui să îl părăsești imediat că nu mai e nimic între voi.

| dayandnightdreamer explică (pentru anonimuIl):

Nu locuim împreuna dar ne întâlnim zilnic. Zilnic petrecem cam 2-3 ore împreuna, când suntem liberi de la munca mai mult evident. Se masturbeaza singur, nu când sunt lângă el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună

Este vorba de niște hormoni din creier care îl face să fie dependent sau îl predispune să fie mai bine zis de filmele pentru adulți

Nu ești tu probelma ci el

| Negoiu a răspuns:

Dacă nu glumești, problemele pot avea mai multe cauze. Poate și-a mai pierdut din interesul pentru tine, dar nici chiar așa, doar de 4-5 ori pe lună! Poate e stresat, obosit, suprasolicitat. Dar dacă s-a obișnuit cu masturbarea în exces (aceasta poate fi o amantă perfidă oricât ar spune unii că e ceva normal) și nicio femeie din viața reală nu e ca cele pe care și le închipuie el atunci sau le privește pe ecran. "Strângerea", ritmul, etc. nu prea pot fi date de un vagin normal și atunci el poate prefera masturbarea. Probabil (în asemenea cazuri) preferă sexul oral (să-i faci tu) decât "normal".
Tu hotărăști, dar dacă se adeverește ce presupun, nu aș accepta să fiu pe "locul doi".

| Tokyo44 a răspuns:

Întrebând aici e un prim pas in rezolvarea dilemelor voastre de, cuplu.
Dar nu garantează 100% un răspuns concludent.
Un terapeut / psiholog de cuplu ar fi cel mai potrivit

| bogdanbucur a răspuns:

Bai îți zic va același lucru se poate întâmpla și din vina ta. Exemplu personal : avem ap 6 ani ..rareori a cerut ea sa facem sex, datorita acestui lucru nici eu nu am mai cerut, desigur se adaugă și oboseala si stresul zilnic de la munca fiecăruia... eu lucrez intr-un call-center unde imi tipa sute de oameni in cap și eu încerc să ii liniștesc, ea intr-un magazin pe aceeași domeniu tot cu urlete si țipete eu 24 ea 21.