| Yeeess a întrebat:

Am un baiat nou in scoala!
Am fost cu el 2 zile, apoi ne-am despartit dintr-un lucru prostesc. dar am ramas prieteni!
Prietenei mele ii placea de mult de el, dar nu mi-a spus nimica!
Dupa cateva zile de cand am fost cu el, ea mi-a spus!
Acum el mi-a spus mie ca o place pe ea [ prietena mea]. eu i-am spus sa incerce poate va accepta straight face
Dar seara mi-a zis sa ne impacam, dar eu nu am acceptat. deoarece mai auzisem ceva despre el care m-a durut!straight face
Dar il plac! A 2 a zi a intrebat-o pe prietena mea si ea a acceptat straight face
O mai pot considera prietena?! :O sad
Nu le-am zis nimica, dar cred ca el isi bate joc de ea. deoare ce vrea sa ajunga in patul lui!
Am batut apropouri prietenei mele despre el, dar ea a zis ca nu crede nimic! oh go on
Nu stiu ce sa fac!
As vrea sa fiu cu el, dar nu stiu cum sa ii despart!

Răspuns Câştigător
| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Trateaza totul cu indiferenta, lui ii place sa se joace, le ia la rand si nu-l intereseaza sentimentele. Fata aia nu se poate numii prietena, dar tu decizi daca poti trece peste asta sau nu. Nu are rost sa-i zici nimic si de acum sa pastrezi distanta cu ea ca nu este de incredere. Relatia lor nu e de durata si tu ar trebui sa te orientezi la ceva mai bun. Te pup!

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Esti cam varza, imi dau eu seama... straight face
Auzi nu's ce chestii despre el, crezi ca vrea sa-si bata joc de prietena ta, dar tu vrei sa fii cu el? Adica, sa inteleg, vrei sa o protejezi pe prietena ta, ca tii atat de mult la ea incat vrei mai degraba sa-si bata joc de tine decat de ea? Vai, acus ma apuca durerea de cap, cand vad ce judecata aveti... straight face
Mai bine ma las pagubas. Si o urare:
Ardere placuta!

| mona a răspuns:

O sa fi cu el dupa ce se foloseste de prietena ta

| Vix999 a răspuns:

Nu prea ai autoritatea morala sa te superi pe prietena ta ..pentru ca si tu esti la fel ca ea. Ba chiar mai rau. Ea doar ti-a ascuns ca il place, tu vrei sa-i desparti.
Daca ai preferat sa iti ratezi sansa asta e..invata din experienta si data viitoare casca mai bine ochii si inchide mai mult urechile.

Răspuns utilizator avertizat