| lollypoop8383 a întrebat:

Cum as putea sa ii arat unui baiat ca il plac?
Mentionez ca nu suntem in aceeasi clasa ci in clase paralele el in A si eu in B. El e genul mai rebel, un piculet "de bani gata" iar eu sunt fata cuminte, care invata, asa zisa "preferata profesorilor" si el stie asta. Vorbim dim cand in cand dar nu suficient incat sa fim prieteni apropiati sau cv de genul asta. Cum as putea sa ma apropii de el? Cum sa il abordez?
Raspunsuri serioase va rog. Merci aticipat. Dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| NorbIdk a răspuns:

Incearca sa il bagi mai mult in seama si incearca sa te intalnesti cu el mai des, sa iesiti pe afara impreuna, sa te imprietenesti cu prietenii lui, sa te porti dragut cu el. Daca si el o sa te placa iti vei da seama si atunci unul dintre voi va trebuii sa faca pasul urmator. Zbate-te, lupta-te pentru ceea ce iubesti. Nu lasa sa treaca dragostea pe langa tine. Acea persoana poate fi chiar iubirea vietii tale.

| lollypoop8383 explică (pentru NorbIdk):

Merci de sfat! Asa voi face! kiss

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Paralelismul dintre voi ar trebui sa ramana pana cand va da el semne ca te place, nu tu! Tu trebuie sa stii cum sa-i zambesti, de vorbit este treaba lui. Nu ti-e teama ca te va pacali un baiat de bani gata, iar tu nu vei mai fi preferata profesorilor?

| lollypoop8383 explică (pentru neutrino):

Ba da, tocmai de asta nu am curaj sa ma apropii prea mult si uneori ma gandesc ca daca mi-ar spune ca ma place fiindca si-a dat seama de ce simt eu nu l-as crede ca e adevarat si as crede ca o face ca sa isi bata joc de mine

| MskDesign a răspuns:

Ei draga meahappy!
Aici e mai putin cam complicat! Ai putea sa il abordezi cu ceva mai mult "tupeu", tip fata de cartier.Nu este usor dat fiind, ca tu, esti o fata "tocilara". Oricum probabil esti tipul de fata care il poate linisti, si sa fie un baiat la locul lui.

| lollypoop8383 explică (pentru MskDesign):

Asta sincer cam asa este.