| lollypoop8383 a întrebat:

Cum as putea sa fac un baiat sa isi dea seama ca il plac?
Mentionez ca nu suntem in aceiasi clasa ci in clase paralele el in A si eu in B. El e genul mai rebel, un piculet "de bani gata" iar eu sunt fata cuminte care invata...dar vorbim din cand in cand.
Va rog, raspunsuri serioase. Merci anticipat. Dau funda. kiss

Răspuns Câştigător
| fuzzer a răspuns:

Cu Probleme de genul tau se confrunta toti adolescentii si nu numai. Posibil sa vrei sa-i spui ce simti dar ceva te constrange sa nu faci asta, fie din frica de ridicol, fie ca ti-e rusine sau fie ca ti-e teama sa fi respinsa. Constat ca omul a fost creat sa nu spuna ce are in minte, ci doar sa-si macine gandurile.
Din moment ce esti interesata de el, spune-i ce simti, va intelege

| lollypoop8383 explică (pentru fuzzer):

Merci de raspuns....foarte inteligent. Dar crede-ma imi e frica sa nu faca dupa aia bascalie de mine sau chestii de genul asta...

3 răspunsuri:
| Catalinhhh a răspuns:

Te bagi mult in seama cu el incearca intr-un mod indirect... Adica nu mergi in fiecare pauza super happy "Ceau! Ce faciiiii?! " O iei usor discuti amiabil cu el.
Pe urma dupa ce va mai imprieteniti incerci sa il mai iei in barte, chestii... Si pe urma iti dai tu drumul singura.

| Fodes20 a răspuns:

Nu ii spune ce simti. Crede.ma..eu am facut asta si nu a iesit deloc super.Nu simtea la fel si s.a distantat. Ai putea sa te apropi un pic de prietenii lui. Daca prietenii lui te plac, o sa iti spuna si ei o vorba buna. Incepe usor...cunoaste,i prietenii printr.o amica, mai iesiti etc. Dupa un timp (2 saptamani maxim, vezi cand devin prietenii lui de gasca), poti sa te axezi un pic pe el (sa il tachinezi un pic,,, sa glumiti etc).