| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema. Va rog sa ma ajutati. Am 14 ani, am trecut clasa a VIII-a, dar nu stiu cum sa imi fac prieteni. Sunt genul de baiat cuminte care invata mult (asta nu inseamna ca invat 24 de ore pe zi, dar fata de ceilalti invat). Sunt si foarte serios si chiar mult mai matur decat cei de varsta mea. Cu cei de la mine din clasa (cu cativa) am avut anumite divergente si i-au influentat negativ si pe altii. Nu suport anumite lucruri cu am ar fi fumatul, vorbitul urat. Si poate de aeea sunt respins. Nici fizic nu arat foarte bine pentru ca sunt gras, dar am inceput sa fac ceva in aceasta privita. Cum sa ii apropii pe ceilalti de mine? Este mai mult decat evident ca problema este la mine, dar nu stiu de unde sa incep cu schimbarile. Cum sa intru in vorba cu altii? Cum sa imi fac prieteni?

5 răspunsuri:
| Mikhtarian a răspuns:

Gaseste hobby-uri ca si ei.
Glumeste cu ei, accepta-le glumele de prost gust.
Asta-i lumea in care traim, si daca vrei ca lumea sa te placa, mai intai tu trebuie sa le accepti figurile.

| yumary a răspuns:

Buna,
Incearca sa ii cunosti mai bine... ma refer sa vezi daca ai ceva in comun cu ei happy degeaba incerci sa fi dragut cu ei daca ei te insulta si sunt fitosi oh go on
Fii glumet, dar nu incerca sa te schimbi doar pentru a le face pe plac celorlalti ramai asa cum esti tu :X
In priviiinta cu kg in plus oh go on asta nu schimba cu nimic felul tau de a fi, si cei care nu te plac pntru fizicul tau inseamna ca nu iti sunt prieteni :X happy
Incearca sa practici un sport cu ceilalti eu stiu fotbal sau altceva, fa glume, intreabai ce fac... chestii din astea happy
Bafta si sper ca te-am ajutatlove struckhappy

| AndreeaMoromete23 a răspuns:

Axeaza-te pe oameni care sunt ca tine, cuminti, intelegatori, cum arati nu conteaza.

| GeorgeR98 a răspuns:

Trebuie doar sa iti alegi prieteni care sa te inteleaga.Aceia care nu te plac aia nu sunt prieteni si fi si tu mai glumte happy.Un prieten bun nu rade de tine daca esti gras, uhjn prieten bun te intelege. Sper sa te ajute tot ce am spus la ceva

| GeorgeR98 a răspuns:

Nu fi asa serios fii mai glumet, iar un prieten bun nu rade de tine, aia care rad de tine nu sunt prieteni uite daca vrei eu te consider un prieten happy