| Andreeanichita a întrebat:

Cum sa am inpac si eu cu fostul prieten.ne-am despartit din cauza mea ca am intalnit un baiat de care mi-a placut si mam desparti de el si a suferit foarte mult.Si acum regret din tot sufletul pentru ce am facut.Va rog mult care ma ajuta si fara misto.si stiu sigur ca el ma mai iubesti plz care imi zice ii dau funda nu se mai pune problema

Răspuns Câştigător
| kiss a răspuns:

Cred ca intre mess si telefon, in locul tau as alege telefonul, asa el va intelege mai bine ceea ce vrei sa-i spui si cred ca va aprecia. stiu ca pe mess e mult mai simplu, e mult mai usor sa iti exprimi sentimentele in scris dar poate sa nu creada ce-i scrii tu asa ca auzindu-te, parerea ta de rau va avea un impact mai mare. cred ca un semn bun e faptul ca inca mai vorbeste cu tine, asta inseamna ca te poate ierta. daca nu voia sa iti mai vorbeasca nu prea mai aveai ce sa faci.

6 răspunsuri:
| kiss a răspuns:

Cred ca cel mai firesc lucru e sa-i explici ca nu ai nici o treaba cu acel baiat, ca a fost ceva necugetat si ca il iubesti doar pe el. cere-ti scuze si...nici nu stiu, trebuie sa il convingi ca tii la el foarte mult si ca nu vrei sa il pierzi, alt ceva nu cred ca poti face. ramane hotararea lui daca va impacati sau nu. oricum va rebui sa-i recastigi increderea si va fi greu, i-ai ranit orgoliul, se simte tradat si mintit dar daca intr-adevar te iubeste te va ierta, asta nu e un lucru de neiertat, nu e ceva grav, nu-i ca si cum l-ai insela ( asta daca a fost doar o simpla intalnire ca intre amici).
un sfat ar fi sa incercati sa vorbiti despre asta si daca e sa ramaneti despartiti macar sa stiti ca ati incercat sa rezolvati problemele intre voi si ca totul a fost spus.
mult noroc!

| Memecy a răspuns:

1)comunicarea este cheia succesului
2) fii sincera priveste-l in ochi cand ii vorbesti
3) sau doar priveste-l in ochi si va intelege daca te iubeste impacarea va veni de la sine asa ca incearca sa ii spui ce simti pentru el sau saruta`l direct si gata bafta

| InDaMix a răspuns:

Pai,o sa ii fie destul de greu pentru ca stie ca l-ai lasat pentru altul, ca doar astepti pe cineva sa-i ia locul(chiar daca nu e asa din cate spui). Incearca sa ii arati ca il iubesti si ca regreti ce ai facut.Petrece mai mult timp cu el, mai multe saruturi etc. Poti sa te duci cu el la un film...sa vada ca inca vrei sa petreci timpul cu el.Si nu in ultimul rand spune-i ca sincer iti pare rau. Daca inca te iubeste te va ierta.Succes!winking

| addalore a răspuns:

Spune-i exact ce simty nu trebuie sa fi orgolioasa spune-i totul va intelege si o sa vezi ca va fi bine :*

| Andreeanichita explică:

Pai problema e ca el nu mai vine pe aici.vb cu el numai pe mess sau la tell...sa en impacam pe mess si sa vina pe aici dupasad

| kiss a răspuns (pentru Andreeanichita):

Cred ca intre mess si telefon, in locul tau as alege telefonul, asa el va intelege mai bine ceea ce vrei sa-i spui si cred ca va aprecia. stiu ca pe mess e mult mai simplu, e mult mai usor sa iti exprimi sentimentele in scris dar poate sa nu creada ce-i scrii tu asa ca auzindu-te, parerea ta de rau va avea un impact mai mare. cred ca un semn bun e faptul ca inca mai vorbeste cu tine, asta inseamna ca te poate ierta. daca nu voia sa iti mai vorbeasca nu prea mai aveai ce sa faci.

| Andreeanichita explică:

Auzi tu kiss da-mi id-u tau sa tinem legatura