| anonim_4396 a întrebat:

Daca am ejaculat putin in vaginul iubitei mele inainte cu cateva zile sa ii vina ciclul
poate ramane insarcinata?

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este stiut/cunoscut in mod foarte sigur/precis, fiindca este determinat atat stiintific cat si medical ca in ultimele 9-10 zile ale oricarui ciclu menstrual indiferent de caracteristica acestuia de a fi de tip REGULAT sau NEREGULAT, niciodata si in nici-o situatie, in aceasta perioada a ciclului NU poate exista un OVUL VIABIL in uterul femeii. Din acest motiv in aceste ultime 9-10 zile ale c.m. SPERMA poate fi ejaculata in vagin la terminarea fiecarui contact sexual in mod voit/intentionat, fiindca spermatozoizii care exista in SPERMA chiar daca reusesc performanta de a ajunge si de a patrunde in UTER, nu vor gasi niciodata un OVUL VIABIL pe care sa-l fecundeze si aceasta sa se transforme intr-o sarcina. Folosirea oricarei protectii in aceasta perioada considerata ca fiind 100% infertila este complet INUTILA si ilogica fiindca barbatul in aceasta perioada poate simti placerea ejacularii spermei IN vagin de fiecare data fara nicio retinere. Bineinteles cu o conditie obligatorie si anume aceea ca data de pornire/incepere a menstruatiei sa se poata stabili/calcula cu o precizie destul de mare de +/- 1 sau 2 zile. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

„inainte cu cateva zile sa ii vina ciclul" este un concept foarte relativ. În funcție de cifra exactă și de durata obișnuită a ciclului ei menstrual e totuși posibil să prinzi o zi din perioada fertilă și să fie posibilă formarea unei sarcini.

| 123anonimul123 a răspuns (pentru mihai69):

Cam o saptamana

pe 10 ii vine mereu si pe 2 spre 3 s-a intamplat
tot actul

| mihai69 a răspuns (pentru 123anonimul123):

Din fericire, erați în afara perioadei fertile. Dar nu te mai juca cu focul!

| Emilian65 a răspuns:

Daca ejacularea, in vagin, a avut loc cu cateva zile inainte de menstruatie, nu este posibila aparitia unei sarcini.

| 123anonimul123 a răspuns (pentru Emilian65):

M.am retras inainte sa ejaculez dar imi e frica sa fi iesit putin inainte de a ma retrage

| kandaraki a răspuns:

S-ar putea sa ramana insarcinata, vei afla in curand, nu ti-a ramas mult timp!

| markakm a răspuns:

Ea,ori ciclul?

| Cazacenco_Nicoleta_2001 a răspuns:

Ar putea rămâne, dar nu sută la sută. Oricum există șanse. Mai bine protejațivă pentru a nu apărea neplăceri. Sarcina poate apărea și pe perioada menstruației

| andy21458 a răspuns:

In cea de-a 14-a zi are loc ovulatia, iar daca ovulul nu este fecundat, apare menstruatia. Spermatozoizii supravituiesc in vagin timp de 2 pana la 5 zile, asa ca fecundarea poate aparea.NU poti ramane insarcinata in timpul menstruatiei, pentru ca atunci nu este eliberat niciun ovul, dar poti ramane gravida daca ai avut contact sexual in ultimele zile de menstruatie si ciclul tau nu este regulat. Daca prietena ta nu se afla intre ziua a 12-a si ziua a 16-a a ciclului, atunci nu a avut ovulatie deci nu poate ramane insarcinata.