| anonimvaleria a întrebat:

Buna, daca am uitat sa fac testul de sarcina la 14 zile pot sa-l fac si la 17 sau 18? Nu iese rezultatul gresit?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Rezultatul oricarui tester de sarcina, chiar si al celui mai super-mega-extra sensibil este 100% GRESIT, ERONAT, INCORECT daca este facut inainte de a trece MINIM 13-14 zile de la incident.
In a 14-a zi de dupa incident rezultatul obtinut este corect intre 2 - 8%
In a 15-a zi de dupa incident rezultatul obtinut este corect intre 10 -15%
In a 16-a zi de dupa incident rezultatul obtinut este corect intre 20 - 30%
In a 17-a zi de dupa incident rezultatul obtinut este corect intre 35 - 50%
In a 18-a zi de dupa incident rezultatul obtinut este corect intre 55 - 75%
In a 19-a zi de dupa incident rezultatul obtinut este corect intre 80 - 90%
In a 20-a zi de dupa incident rezultatul obtinut este corect intre 90 - 95%
In a 21-a zi de dupa incident rezultatul obtinut este corect intre 97 - 99%
NUMAI In a 28-a zi de dupa incident rezultatul obtinut este 100% corect
Presupun ca ai inteles ca este ABSOLUT INUTIL sa iti faci testul de sarcina inainte de a trece MINIM 14-15 zile
In perioada de 14-15 zile DUPA INCIDENT testul de sarcina pe baza analizei de sange, beta-hCG efectuat in laboratorul de analize medicale are o corectitudine de peste 85-90% in cazul in care este efectuatdupa 14-15 zile si devine corect in proportie de 98-99% in a 18-a zi de dupa data la care a fost intretinut ultimul act sexual neprotejat. Multa sanatate!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mai copii : @molusca si @Catalin 77945, va recomand sa NU mai postati raspunsuri eronate, gresite, incorecte adica total IMBECILE, TAMPITE in situatiile in care sunteti complet ''paraleli'' cu subiectul aflat in discutie. Ati face un mare serviciu acestui site, daca nu ati mai debita imbecilitatile voastre cum sunt cele spuse in acest caz.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu, dupa 17 o sa iasa chiar mai sigur ca primul big grin

| Emilian65 a răspuns:

Un test de sarcina se face normal la 21 de zile de la ultimul act sexual.

| Sofer a răspuns:

Poți sa îl faci după 21 de zile.

| Catalin77945 a răspuns:

Poti sa il faci, nu iese gresit