| Anonima3562 a întrebat:

Daca o fata are 18 ani, cam care ar fi varsta maxima pe care ar trebui sa o aiba iubitul ei? Fara chestii gen dragostea nu are varsta si intre ei sa fie diferenta de 20 de ani. happy
Funda! :*

Răspuns Câştigător
| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Cea mai mare diferenta dintre ei ar trebui sa fie de 5 ani. Si aia cu indulgenta.
De ce spun asta? Simplu! Chiar daca dragostea n-are varsta, apar neintelegeri. De ce? Daca intre el si ea sunt deja o generatie diferenta, fiecare are alt mod, alt comportament si alte principii. Oamenii se schimba mult, iar daca e diferenta mare intre ei, nu se vor intelege, fiindca cel mai mic nu-l va intelege pe cel mare, si invers. Daca el are de ex 30 de ani si ea nici 20, ea nu-l va intelege ce si cum, iar el va fi mai matur si va incerca s-o schimbe.
Stiu multa lume care a incercat relatii cu diferente mari de varsta, si niciuna n-a tinut. De prefeabil sa fie baiatul cu 1-2 ani mai mare. Sau si de aceeasi varsta. Sper ca te-am ajutat.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

4ani sunt suficienti, in conditii normale. Dar ce mai este normal in ziua de astazi?

| Danysan a răspuns:

23-24-Ca sa va intelegeti ok si sa ganditi cat de cat pe aceeasi lungime de undalaughing

| grab a răspuns:

Ar fi bine sa fie apropiat de varsta... ceva pana in 27-30 de ani, pentru ca apoi intram in alt domeniu de varsta si perspectiva ca barbati si nu prea ne mai arde de lugu-lugu prin parcuri si la umbra serii cu scula cat cardanu doar-doar ne lasa si pe noi sa ii atingem sanii fara sa se supere.

Bafta!

| 69AnonimuS69 a răspuns:

Pai da. Dragostea nu are limite de varsta, chiar daca asta nu vroiai sa auzi asta. Si eu am inteles asta abia acum. M-am despartit de o fata fiindca o consideram prea mare pentru mine si nu as fii vrut sa fie trista si batjocorita ca e cu un pici. Dar a fost o mare greseala!

| Simonamee a răspuns:

Eu am 18 ani si sunt fata si din perspectiva mea cred ca baiatul trebuie sa aiba max 23 de ani. O fi dragostea oarba dar parca o diferenta prea mare iti da senzatia ca nu sunteti pe aceeasi lungime de unda. Eu ma simt in largul meu cu oameni care imi sunt apropiati de varsta, normal ca in viata nu-ti alegi prietenii sau iubitii dupa varsta dar o diferenta prea mare cred eu ca ar duce la neintelegeri. Am vorbit despre cum gandesc eu pentru ca nu ma pot raporta la ce gandesc celelalte fete. Iubirea aia mare e atunci cand tu ai 18 si el pana in 23 pentru ca aveti multe lucruri in comun.Sa sti ca dragostea are varsta si nu e chiar asa oarba decat daca e urmata de interese. Asa cred eu ca ar fi normal...