| addasweet a întrebat:

daca prietena voastra v-ar pune pune sa alegeti dintre ea si iubitul vostru.Pe cine ati alege?

Răspuns Câştigător
| Rockart a răspuns:

Eu spun totuşi că prietena ta are dreptate. Poate nu are rost să stai cu cineva şi să te cerţi tot timpul cu el doar pentru că ai pus suflet într-o relaţie care acum scârţâie. Gândeşte-te de două ori pe cine o să alegi că s-ar putea să pierzi doi dintr-o lovitură. Iubiţi o să mai tot ai, dar prietene adevărate, cărora să le pese ce se întâmplă cu tine... nu ştiu. Sunt cam rare

17 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Daca prietena ta, ar tine la tine, nu te-ar pune sa faci o alegere.

| Heather2001 a răspuns:

Iubitullove struck

| Rockart a răspuns:

Dacă te pune să alegi între ea şi iubitul tău nu prea îţi este prietenă. Dacă ţine la tine (ca prietenă) nu trebuie să o deranjeze faptul că eşti fericită alături de el (dacă eşti).

| addasweet explică (pentru Rockart):

Poi ma cert in fiecare zii cu prietenul meu si prietena mea a zis ca nu suporta sa ma mai vada trista si din cauza asta a zis ca o sa ma puna sa aleg.

| Rockart a răspuns (pentru addasweet):

Dacă vă certaţi zilnic de ce mai sunteţi împreună?

| madyddd a răspuns (pentru addasweet):

Buna. Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine. un prieten adevarat nu te-ar pune niciodata in situatia sa alegi...

| addasweet explică (pentru Rockart):

Nici eu numai stiu de ce. Deci prietena mea m-a pus sa aleg pentru ca zice ca nu are rost relatia mea. Dar e nasol ca am pus suflet. Si chiar nu stiu pe cine sa aleg.

| addasweet explică (pentru Rockart):

Dap asa mi-a zis si ea ca ii pasa de mine. O sa mai stau un timp sa ma mai gandesc...Dar oricum multumesc pentru raspuns.:X

| Rockart a răspuns (pentru addasweet):

Ok. Aşa să faci. Baftă!

| Rockart a răspuns (pentru addasweet):

Eu spun totuşi că prietena ta are dreptate. Poate nu are rost să stai cu cineva şi să te cerţi tot timpul cu el doar pentru că ai pus suflet într-o relaţie care acum scârţâie. Gândeşte-te de două ori pe cine o să alegi că s-ar putea să pierzi doi dintr-o lovitură. Iubiţi o să mai tot ai, dar prietene adevărate, cărora să le pese ce se întâmplă cu tine... nu ştiu. Sunt cam rare

| Andreea52 a răspuns:

Buna! Eu am fost pusa in situatia asta si am ramas cu iubitul pentru ca mi-am data seama ca o persoana care te pune sa alegi nu iti e prieten dar poate ca m-am bazat si pe faptul ca relatia mea deja era prea serioasa si nu puteam sa renunt, la urma urmei nu o sa stai o vita intreaga langa o prietena, nu o iei de nevasta dar acum depinde si de cele doua persoane intre care esti pusa sa alegi... Chestia e ca eu l-am ales pe iubitulmeu si nu imi pare rau, daca as mai fi pusa o data in situatia asta la fel as proceda.

| Andreea52 a răspuns:

O prietena buna care tine la tine nu te-ar pune niciodata sa alegi[ mai ales intre ea si prietenul tau] deja chestia asta e pre mult, iti demonstreaza doar faptul ca nu iti e prietena. Ar trebui sa te ajute cu cateva sfaturi dar in niciun caz sa te puna sa alegi. Am inteles ca nu ii place ca te vede ca suferi dar nu inteleg ce legatura are asta cu faptul ca te pune sa alegi, e clar ca ea vrea altceva, eu zic sa nu o iei pe ea in seama ci sa te gandesti bine inainte. Te-ai gandit ca poate data viitoare cand o sa iti faci alt prieten la fel va face, te va pune iar sa alegi? Poate ca si din cauza asta te certi cu prietenul tau, din cauza ei pentru ca tu nu stii ce sa faci, incearca sa te detasezi putin de prietena ta si sa o ignori ca sa iti poti indrepta atentia doar catre iubitul tau[ sa vezi daca certurile continua] Gandeste-te bine, eram i eu pe punctul de a face aceeasi greseala dar mi-am dat seama la timp. Nu face ceea ce iti zice ea, fa ceea ce vrei tu sa faci fara sa te lasi influientata de ceilalti. Cred ca poate ea se simte intr-un fel data la o parte[ e si acesta un motiv pentru care te-ar pune sa alegi] E normal ca atunci cand ai un iubit sa ii acorzi mai multa atentie lui sa sa o lasi mai moale cu prietenii dar repet, ar fi pacat sa il lasi pe prietenultau doar pentru ai face pe plac ei, iti poate face asa si cu urmatorul prieten... E alegerea ta pana la urma dar sfatul meu e sa te gandesti bine. Daca o alegi pe ea s-ar pue sa iti para rau dupa... Bafta!

| ElisaMariaXX a răspuns:

Fi atenta. Daca tu si prietena ta va cunoasteti de mult si sunteti prietene chiar foarte foarte bune, atunci nu lasa nici un baiat sa va distruga prietenia.
Dar nu este bine nici ce face ea.

| maddallyna a răspuns:

Buna.depinde cu cine te intelegi cel mai bine.alege-l/o pe cel/cea cu, care te intelegi cel mai bine.dar prietena ta ori e geloasa ori stie ceva despre el.nu stiu ce sa zic

| adelolyta a răspuns:

Normal ca as alege iubitul, deoarece acea persoana care te pune sa alegi intre ea si o alta persoana ca care u ti foarte mult nu se mai numeste prietena

| cevacumva a răspuns:

Iubitu /

| bluevibes a răspuns:

Pai daca te pune la o astfel de alegere... sorry... aia nu e prietena

| Geotgikutzi a răspuns:

Iubithu