| matterwhat a întrebat:

Dau funda! Deci am o mare problema legata de mama mea! Am si eu o greseala. Deci sa incep: Mama are de anul trecut Facebook, si de cand cu Facebook-ul, nu prea o mai intereseaza nimic de mine (cand vine de la servici se pune direct pe Facebook, cand face mancare intotdeauna mai lasa mult timp pentru Facebook, cand o ajut la lucru de casa, ma lasa pe mine sa fac tot lucru etc.). Eu ii stiu parola de la Facebook (mama nu stie ca ii stiu parola) si am intrat pe contul ei si am vazut ca tot vorbeste prin mesaje cu barbati cu toate ca ea ii casatorita, am un tata deja! Si cand intra pe Facebook si sunt si eu langa ea nu vrea sa-si citeasca mesajele, si eu cand ii spun ca are mesaje, ea zice ca nu o intereseaza! Cand intra tata in camera, mami se deconecteaza imediat de pe Facebook si intra repede pe youtube!(Tata nu site ca mami are Facebook)

Si problema finala: Ce sa fac sa ii schimb parola de la Facebook si ma fac ca nu stiu ce s-a intamplat? Sau cum sa discut cu ea sa renunte la Facebook fara sa-si dea seama ca stiu ce are ea pe Facebook?

Va rog ajutati-ma ca nu mai pot morrr!

Dau funda!cryingsadcrying

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| edy132 a răspuns:

Ce a facut tehnologia din generatia asta. Spune-i tatalui tau, arata-i toate mesajele, sau fa cumva ca el sa le vada fara sa-i arati tu.Nu vad cum ai putea tu sa rezolvi problema asta. Imi este mila de tine pentru ca nu ai facut nimic sa meriti o asa mama. Stergei contul de facebook apoi pune facebook la pagini interzise ca sa nu mai poata intra pe el. Incearca sa o trezesti la realitate, spune-i ce ar putea sa piarda daca nu se o preste. Pe tine, casnicia, casa, o viata buna. Chiar crede ca daca ramane pe drumuri o sa o ia unu de pe facebook la el acasa? Daca intervine un divort custotida ii revine tatalui pentru ca ea nu a fost responsabila fata de familie. Nu cred ca s-ar ajunge la asa ceva. Pune-i pe amandoi de fata ( mama, tata ) si spune-i tatalui tau ce se intampla. Ei nu-i pasa acum, e prinsa in mintal in panarama aia de facebook. Dar daca o sa aveti o discutie in 3 v-a realiza unde se poate ajunge. Si spune-i si ce ti-am zis eu mai sus asta ii v-a deschide ochii.

| Ralucutza a răspuns:

Daca ii schimbi parola, poate oricand sa isi faca alt cont- deci nu e o solutie. Incearca sa vorbesti cu ea...intreab-o daca lucrurile intre ea si tatal tau merg bine sau nu. Poate tu nici nu stii ca ei sunt certati, sau poate mama ta se simte neinteleasa de tatal tau. Sigur o problema exista...eu zic sa vorbesti cu ea si sa incerci sa fii indulgenta, indiferent de ce-ti va spune ea.

| AnKa14 a răspuns:

Intra la account settings si intra la password...scrie parola curenta si dupa pe cea noua si confirma parola apoi da save changes... funda?puppy dog eyes