| matterwhat a întrebat:

Dau funda! Deci am o mare problema legata de mama mea! Am si eu o greseala. Deci sa incep: Mama are de anul trecut Facebook, si de cand cu Facebook-ul, nu prea o mai intereseaza nimic de mine (cand vine de la servici se pune direct pe Facebook, cand face mancare intotdeauna mai lasa mult timp pentru Facebook, cand o ajut la lucru de casa, ma lasa pe mine sa fac tot lucru etc.). Eu ii stiu parola de la Facebook (mama nu stie ca ii stiu parola) si am intrat pe contul ei si am vazut ca tot vorbeste prin mesaje cu barbati cu toate ca ea ii casatorita, am un tata deja! Si cand intra pe Facebook si sunt si eu langa ea nu vrea sa-si citeasca mesajele, si eu cand ii spun ca are mesaje, ea zice ca nu o intereseaza! Cand intra tata in camera, mami se deconecteaza imediat de pe Facebook si intra repede pe youtube!(Tata nu site ca mami are Facebook)

Si problema finala: Ce sa fac sa ii schimb parola de la Facebook si ma fac ca nu stiu ce s-a intamplat? Sau cum sa discut cu ea sa renunte la Facebook fara sa-si dea seama ca stiu ce are ea pe Facebook?

Va rog ajutati-ma ca nu mai pot morrr!

Dau funda! cryingcrying

9 răspunsuri:
| cristi13 a răspuns:

E cam greu. da-mi add la id: b_96_tsc vreau mai multe detalii poate reusim sa o facem sa renunte la facebook

| venusdoom a răspuns:

Pai din cate ai povestit u acolo, faza ca maica ta si facebook u e cam identica cu un copil de 5-7 ani la un joc video pe care nu l mai poti dezlipi de ecran. daca te duci si ii spui ce te preocupa pe tine de fapt nu sunt asa sigura ca o sa te asculte, sau o sa ia in serios ce ii spui( cred... poate merge), iar daca ii schimbi parolathinking asta ar putea merge ( asta in cazul in care esti sigura ca maica ta nu stie sa si faca alt cont.) sau ii spui ca ti s a stricat compu si ca il duci la un/o prietena ca stie el/ea sa rezolve ( dupa aia dupa vreo 2-3 vezi si u cat rezisti fara comp laughing, cel mult o saptamana, ii spui ca prietenul/a a gasit un virus care s a bagat in comp din cauza site ului facebook si ii spui ca ti e frica sa mai intri ca altfel ar putea strica compu de tot si dupa aia ( mai inventezi niste nenorocirilaughingbig grin sper ca ti e de folos

| Kataloasa a răspuns:

Dezactiveaza'i contulbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreab-o asa; mama? noi mai avem o familie? daca zice, da, spune-i ca; ti-am citit facebookul si imi cam fac griji.adica adevarul verde in fata s-ar putea sa o trezeasca la realitate.sau? mama? tata stie? sa vezi ce frumos o sa se poarte cu tine.dar nu e cinstit.ala munceste saracul de ani de zile sa va faca o viata frumoasa, iar potoapa de maicata si-a gasit jucarie noua. facebook. daca tii la ei si la familia voastra spune-i sa se linisteasca.nu e tanara.sau e?

| Ramona1 a răspuns:

Cam grav.Si totusi, care e vina ta?

| Samarra a răspuns:

Grav! trebuie sa vorbesti cu ea... daca nu intelege schimba-i parola fara sa stiewinking

| Renata10 a răspuns:

Buna...Pfff din cate povestesti tu,chiar ai o problema! Cati ani spuneai ca ai?! Eu cred ca oricati ani ai avea, cel mai bine ar fi sa discuti deschis cu mama ta despre aceasta problema. Spune-i ca ai descoperit "micul ei secret", ca tu crezi ca ar fi mai bine sa renunte la a mai discuta si cu alti barbati daca este casatorita. Spune-i sa se gandeasca la tine si la exemplul pe care ti-l da.Si cat despre treburi... Ceea ce face nu mi se pare corect,e bine sa o mai ajuti si tu din cand in cand,dar principala ta preocupare ar trebui sa fie scoala(daca mai esti la scoala).Te sfatuiesc sa discuti deci cu mama ta,sa vezi de ce face ceea ce face, iar daca nu merge, ai putea consulta un psiholog.El te-ar putea ajuta si ti-ar da cel mai bun sfat dupa parerea mea. Sper ca te-am ajutat.Ciao kiss

| springandsummer a răspuns:

Spune`i ca sta cam mult la calculator.Si mai spune`i mama vreau sa imi faci si mie mancare din asta, daia.etc. Si e buna ideea cu schimbarea parolei.:p

| cryss2512 a răspuns:

Aratai tatalui mesajele cand mama ta nu e acolo
da-mi addwinking