| matterwhat a întrebat:

Dau funda! Deci am o mare problema legata de mama mea! Am si eu o greseala. Deci sa incep: Mama are de anul trecut Facebook, si de cand cu Facebook-ul, nu prea o mai intereseaza nimic de mine (cand vine de la servici se pune direct pe Facebook, cand face mancare intotdeauna mai lasa mult timp pentru Facebook, cand o ajut la lucru de casa, ma lasa pe mine sa fac tot lucru etc.). Eu ii stiu parola de la Facebook (mama nu stie ca ii stiu parola) si am intrat pe contul ei si am vazut ca tot vorbeste prin mesaje cu barbati cu toate ca ea ii casatorita, am un tata deja! Si cand intra pe Facebook si sunt si eu langa ea nu vrea sa-si citeasca mesajele, si eu cand ii spun ca are mesaje, ea zice ca nu o intereseaza! Cand intra tata in camera, mami se deconecteaza imediat de pe Facebook si intra repede pe youtube!(Tata nu site ca mami are Facebook)

Si problema finala: Ce sa fac sa ii schimb parola de la Facebook si ma fac ca nu stiu ce s-a intamplat? Sau cum sa discut cu ea sa renunte la Facebook fara sa-si dea seama ca stiu ce are ea pe Facebook?

Va rog ajutati-ma ca nu mai pot morrr!

Dau funda!sad cryingcryingsad

12 răspunsuri:
| annkaa a răspuns:

Ceau:*
pai...incearca si vorbeste cu ea,spune-i cum te simti cand nu iti mai acorda atentie,ca e tot timpu pe Facebook,vorbeste cu ea intreab-o ce tot face pe Facebook,ca te deranjeaza chestiile astea, cum se comporta, asa poate isi da seama si te intelege nu are cum sa nu inteleagastraight facedoar e mama ta si trebuie sa isi mai faca timp si pentru tine:*bafta

| Buii a răspuns:

Stergei contul de facebook happy... sau iai la injurat pe aia cu care vorbeste ea happy

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Las-o in pace ca o sa se plictiseasca odata si odata de facebook! iar cat despre parola eu spun sa nu faci nimic pentru ca nu ai rezolva absolut nimic si stii de ce? pentru ca si-ar face altul.iar daca vrb cu barbati nu este neaparat sa aiba sau sa ajunga la o relatie cu ei vrb pur si simplu, schimba impresii.ce este atat de greu de inteles? sunt chiar discutii in care pur si simplu copii nu au ce cauta!

| Loveeeeeeeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Te bagi pe Facebook la Cont dupa aia la Setari Cont si dupa aia pe acolo undeva scrie Parola si te bagi acolo si o schimbi, si dupa ce schimbi parola dezactivezi contul de Facebook.
Si un sfat, vorbeste cu tatal tau. E o chestie serioasa care trebuie discutata cu tatal tau ca sa nu devina o situatie grava dupa aia. Imi pare rau, e naspa situatia.

| KiTTtTtTtTtyYyYyY a răspuns:

Uite, deci de acum in colo nici tu nu o mai baga in seama fate ca ''nu o mai vezi'', Facebook-ul : schimba-i parola sau sterge-i contul (nu va mai potea fii recuperat), Mama:spune-i ca ai nevoie de mai multa atentie din partea ei si sa arati trista mereu in fata ei (chiar daca nu esti), Tata: nu-i spune de ceea ce face mama ta; faptul ca ea vorbeste cu alti barbati da de banuit... ai grija!:d

| ღAღdღaღ a răspuns:

Da! Atata timp cat ea nu stie ca tu ii stii parola de pe contul de Facebook,i-o poti schimba,chiar acum! :-) Intra sus la "contul meu","setarile contului", pe randuletul ala unde scrie parola dai "editeaza", apoi scrii parola veche, apoi de 2 ori pe cea noua,dar problema este ca ea va primi E-mail, asa daca ii sti parola de la messenger, schimbai-o si pe aceea.Dar asa poate ca isi va face alta pagina...Nu stiu! Cred ca cel mai bine ar fi sa discuti cu ea,daca nu te intelege,spune-i tatalui tau,daca acesta nu crede,atunci cand mama ta nu e acasa,intra pe contul ei de Facebook, si arata`i tatalui mesajele noi ale mamei tale, ca banuiesc ca pe celalalte le sterge dupa ce le citeste...Imi pare rau pentru tine sa stii! Dar mai intai incearca sa discuti cu ea!

| addictedToBitches a răspuns:

Sefule` Stai linistit ca Hakerii Anonymous(Americani) au jurat ca inchide FaceBook-ul pana pe 5 octombrie.Cunosc 10 de prieteni din oras care deja le-a fost spart contul`. Asteapta pana atunci sau daca nu schimba tu mai repede parola si zici ca i-au schimbat-o aiaoh go on oricum se va inchide:* Bafta:d Fundaa?; x

| RoxanaR a răspuns:

Si eu zic sa vorbesti cu ea.sa-i explici ca nu e ok ce face. poate daca ii stergi contul isi va face altul, deci tot nu rezolvi nimic. Mai bine vorbeste cu ea. Daca nici asa nu merge.ii stergi contul iar si iar si iar pana se plictiseste sa-si mai faca un altul

| leidipharrel a răspuns:

Eu zic altceva : poti umbla la optiunile browserului pentru a interzice acest site. Daca-mi spui ce browser ai, as putea sa te ajut. Asa e mai eficient si nu va putea intra pe facebook decat daca va instala alt browser...desi nu cred ca o sa-si dea seama ca asta e problema.(Bineinteles mai intai dezactiveaza-i contul)

| Sexygirl_9196 a răspuns:

Pai eu zic sa ii schimbi parola, i stergi toate pozele, mesajele, prieteni, tot!

Bafta :*

| florinel_8567 a răspuns:

Intra aici si contul nu va mai putea fi recuperat:) https://www.facebook.com/help/contact.php?siow_form=delete_account

| Flor_8398 a răspuns:

Si eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu ea...sa ii arati ca nu e bine ce face.si ca tie iti lipseste 'mama ta de acum un an'happy