| matterwhat a întrebat:

Deci am o mare problema legata de mama mea! Am si eu o greseala. Deci sa incep: Mama are de anul trecut Facebook, si de cand cu Facebook-ul, nu prea o mai intereseaza nimic de mine (cand vine de la servici se pune direct pe Facebook, cand face mancare intotdeauna mai lasa mult timp pentru Facebook, cand o ajut la lucru de casa, ma lasa pe mine sa fac tot lucru etc.). Eu ii stiu parola de la Facebook (mama nu stie ca ii stiu parola) si am intrat pe contul ei si am vazut ca tot vorbeste prin mesaje cu barbati cu toate ca ea ii casatorita, am un tata deja! Si cand intra pe Facebook si sunt si eu langa ea nu vrea sa-si citeasca mesajele, si eu cand ii spun ca are mesaje, ea zice ca nu o intereseaza! Cand intra tata in camera, mami se deconecteaza imediat de pe Facebook si intra repede pe youtube!(Tata nu site ca mami are Facebook)

Si problema finala: Ce sa fac sa ii schimb parola de la Facebook si ma fac ca nu stiu ce s-a intamplat? Sau cum sa discut cu ea sa renunte la Facebook fara sa-si dea seama ca stiu ce are ea pe Facebook?

Va rog ajutati-ma ca nu mai pot morrr!

10 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Daca mama ta e curva, nu o vei schimba tu, orice ai face. Dar daca esti curioasa ce va face in continuare si sa-i urmaresti miscarile, nu-i schimba parola pentru ca isi va face alt cont si poate la ala nu o vei mai putea afla. Daca vezi ca incepe sa-si dea intalniri cu aia de pe acolo, eu zic sa-i spui tatalui tau. O sa iasa scandal mare, dar e mai corect asa. Si chiar daca nu i-ai spune, bagaboanta oricum e posibil sa fuga cu vreunul in viitorul apropiat, asa ca nu-ti face griji ca daca spui, le strici casnicia. A stricat-o ea deja, cu comportamentul ei mizerabil.

| MissL a răspuns:

Incearca sa ai o discutie mama-fiica cu ea, dar in discutia asta sa NU ii dezvalui ca ii sti parola. Zii "uite mama, eu iti povestesc de baieti mei, tu de gagcii tai. hai zi`mi si mie ce faci pe facebook. cu cine vorbesti. ce combinatii invartzi, hai sa fim mai apropiate sa ne spunem mai multe, sa ne dam sfaturi sa avem secretele noastre. zi-mi si mie ce faci atata pe facebook de nu te mai ocupi de altele " daca refuza sa-ti spuna, si sa aveti o altfel de relatie, siimba-i parola si prefate ca nu sti nimic.

| XK a răspuns:

Stergei contul sau blocheaza accesul la facebookwinking daca intreaba ii spui ca nu sti care este faza...

| Daysukki a răspuns:

Mama ta... offf. ai putea sa-ti faci un cont de facebook cu numele unui domn. pune cateva poze cu un barbat mai invarsta ca mama ta si dai o cerere de prietenie. la inceput o sa-i dai mesaje cum ca esti "interesat" de o relatie apoi speri-o.zii ca stii ca are un copil si ca este casatorita. incearca sa o faci sa se teama de acest "domn" si zii ca o sa ii furi fata, cestii de criminali, etc etc. si da-i indicii cum ca o cunosti. daca asta nu merge spune-i tatalui tau.sau sterge-i facebookul.

| zuzu a răspuns:

Mami inseala pe tatii!

| nimicaici a răspuns:

Off,problema grava, eu cred ca mami il inseala pe tatithinking adica nnu stiu.stiu ca te simti prost.dar spune-i "mama, uite eu stiu...etc!" trebuie sa fi sincera, si vezi ce poti face! daca nu arata-i si tatalui tau big grin

| Aditzu a răspuns:

Waw...nasol. pai de unde stii ca poate nu are deja numere de telefon sau adrese de mail de la barbatii respectivi?! daca ii schimbi parola probabil o sa vb pe mail sau telefon. dar ai putea sa faci un lucru banuiesc. sa ii schimbi parola si apoi daca intreaba ce s-a intamplat si s-ar agita ca nu mai poate sa intre pe account sa o intrebi de ce e asa important sa intre pe facebook?(chiar daca ea probabil va banuii ca stii ceva)"s-o descosi" tongue intelegi?! bft?! i guess

| NIGhTmArE187 a răspuns:

Pai da...asta se intampla cand un roman isi face facebook...devine DROGAT de site-ul asta si ar fi in stare sa-si lase copilul sa moara si sa stea pe FB.de aia societatea romana e praf.e f trist si imi pare rau pentru tine si ca iti zic asta dar maicata e o c. urva pe romaneste, din ce ai zis tu. daca iai zice tatalui tau, ar iesi scandal si maicata n-ar recunoaste si dupa tear mai trage si la raspundere ca i-ai zis si dupa ai intra in alte belele.parerea mea e sa nu zici nimic(ca doar tacerea e de aur) si sa ii stergi TU contul de FB sau daca ii scimbi parola,schimbai si e-mailul,sa-ti dea confirmarea la mailul tau,ca sa nu mai poa sasi recupereze parola, dar crede ca merge sters, deci incearca sa-l stergi de tot.nar avea rost sa vb cu maicata,sigur tear respinge sau tiar zice,,da cine esti tu sa ma judeci pe mine",sau o expresie din asta de,,om matur". stergei contul si fate ca ploua, si nu va avea dovezi ca tu iai sters, daca o face fa-o pe proasta si spune-i ca tu nu te pricepi.partea proasta e ca poate sa-si faca alt cont si tot asa, dar tu incearca si vei vedea.bafta!

| ilovesluts a răspuns:

Pai daca mami are facebook ar trebui sa-i faci si lu tati facebook nu? Uite un sfat uitate daca are in a relationsiip cu tati tau si daca e asa nu-ti face griji.Btw vezi daca te are la daughter... poate vrea sa te abandoneze.

| mihaiborodin a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti serios cu ea si sa-i aduci aminte ca are o familie. Un sot si pe tine.