| Sanusperiniciodatalamaibine a întrebat:

De 5 luni sunt cu un baiat. Am trecut prin multe cu el tinand cont ca parintii au aflat si mi-au interzis sa ma mai vad cu el, insa el m-a cautat si le-a spus ca nu renunta la mine.Intr-un final mi-au dat voie sa continui relatia cu el.El de ceva timp este ciudat. Uita sa-mi dea niste amarate de mesaje sau uita sa ma sune. Cand vorbim la telefon este foarte rece.Mereu iese cu "prietenii"..Sau exista zile in care nu raspunde la telefon spunandu-mi ca nu a auzit telefon sau ca a avut treaba.Acum cateva ore am intrat pe id lui si am vazut niste conversatii cu o fata in care-i spunea ca este foarte frumoasa, ca are ochii superbi si si-ar dori sa se vada cu ea.I-a dat numarul lui de telefon si au ramas sa vorbeasca la telefon ca sa se intalneasca.
Nu pot sa cred ca imi face asta dupa atata timp. Si il cunosc indeajuns sa stiu ca nu va iesi cu tipa aia doar in calitate de prieteni. Pe facebook pune relatia pe privatstraight face Ma simt confuza. Stie ca tin la el si l-am ajutat enorm. De ce se poarta asa cu mine? Ce credeti ca ar trebui sa fac? Vreau niste sfaturi pentru ca am senzatia ca o i-au razna..Multumesc!

17 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Nu i-ai dat pasarica=cauta la alta.Nu e greu, e logica pura.

| Sanusperiniciodatalamaibine explică (pentru DirectDinBerceni92):

Tin sa te anunt ca m-am culcat cu elwinking

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru Sanusperiniciodatalamaibine):

A pai atuncea sa-ti zic partea a 2-a draga mea Lexixx.M-am uitat acum prin intrebarile tale si am vazut ca te-ai sarutat cu un prieten bun de al tau.
Crezi ca el a trecut peste asta? Sau ca te-a iertat? NU!
Doar a asteptat sa vada ca tu esti in limba dupa el ca sa suferi cum a suferit si el dupa tine atuncea.
E pura razbunare si asta asteptahappy.Cui pe cui se scoate.

| Sanusperiniciodatalamaibine explică (pentru DirectDinBerceni92):

M-am gandit si la varianta asta.M-am mai calmat putin discutand cu el si el explicandu-mi ca daca vroia sa ne despartim o facea demult sau ca putea sterge conversatiile lui cu tipa aceea daca intr-adevar vroia sa nu aflu eu.
Nu stiu cat adevar este in ceea ce spune el, insa ma voi gandi bine daca vreau sa sufar in continuare sau sa i-au masuri.

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru Sanusperiniciodatalamaibine):

Da sigur...Ce sa zica si ellaughing.
Ce ti-a zis tine de orgoliul lui, nu de adevar.
Totusi ai prietena si stai sa complimentezi alta fata in loc pe iubita ta?! Hai sa fim seriosi..ca tipu` are chef de o altahappy. Asta e adevarul dur.

| Sanusperiniciodatalamaibine explică (pentru DirectDinBerceni92):

Intr-un final mi-am dat si eu seama ca de fapt tine de orgoliu.oh go on

| FemeiaPisică a răspuns:

Buna,

Incearca sa ramai calma si sa vorbesti cu el despre relatia voastra. Nu ii spune ca l-ai controlat in lista lui de messenger si ai aflat de acolo ca el ''te-ar insela'', spune-i doar ca ai aflat de la cineva.
Poate el s-a ''plictisit'' si cauta o alta relatie.
Tu trebuie sa treci peste relatie asta pentru ca el nu iti mai este fidel, se retrage si devine rece si distant.Nu te merita!
Sunt destui baieti daca cauti care te vor face fericita si te vor iubi cu adevarat, doar cauta.

Numai bine!

| foxsilver a răspuns:

Pe zi ce trece citesc, vad sau aud cum oamenii isi arunca fericirea pe geam, ca si cum ar fi un obiect inutil sau chiar de unica folosinta.Cam asa ceva se intampla si in viata ta, acum.Ai investit sentimente,ai facut sacrificii, poate chiar si compromisuri, iar acum te simti aruncata la gunoi, si bulversata de mesajele pe care le-ai vazut, e normal sa fi confuza si sa nu stii ce sa faci mai departe.
Dar pentru ca toate astea s-au petrecut doar in 5 luni,cred ca ai mari sanse sa iti revii si sa-ti regasesti fericirea.
Trebuie sa te gandesti ca pentru tot ce-ai facut pentru el,acum esti"rasplatita"cu o tradare.
Daca prietenul tau te-ar fi iubit,chiar si pentru o clipa,ti-ar fi spus despre gandurile si framantarile lui.Ti-ar fi spus ca are mari indoieli asupra continuarii relatiei voastre.Dar pentru ca nu exista sentimente,atunci nu exista nici constiinta,si astfel a preferat sa actioneze pe ascuns,sa-si caute pe altcineva,iar cand s-ar fi"vazut cu sacii in caruta" ti-ar fi spus un frumos"adio".
Poate ca nici nu e prima oara cand face asa ceva, caci"lupul isi schimba parul, dar naravul ba".
Cred ca ar trebui sa te gandesti foarte bine, si destul de repede, daca un astfel de om a meritat si va merita in continuare sacrificiile tale.Pentru ca deja s-a obisnuit cu ele.Si gandeste-te ca si tu ai dreptul la fericire.
S-au despartit oameni dupa 20 de ani, timp in care s-au facut sacrificii mult mai multe, s-au nascut copii, poate s-au facut si averi.Pentru ei a fost cu mult mai greu sa se desparta.Tu ai petrecut doar 5 luni, si nici acestea fericite.
Mai bine renunti la aceasta relatie, si cu cat mai repede, cu atat mai bine pentru tine.Si fara prea multe cuvinte, caci"vorba multa, saracia omului."

P.S.Mai tarziu, parintii lui tot ti-ar fi bagat bete in roate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te si strica-le intalnirea ca in filme laughing
Ca are copii acasa / bagi si tu cativa ani de stat impreuna si mai vezi tu laughing

| RetardedRacoons a răspuns:

Te duci frumos la el si-i spui asa "Tu-ti dumnazaii ma-tii de oligofren, dupa tot ce am facut eu pentru tine asa faci ma? Pastele ma-tii de labar!" si-i tragi si o flegma intre ochi. Apoi mergi fericita acasa ca ai scapat de o curva si nu te uiti in urma.

| PsihinG a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar "iubitul" tau s-a cam plictisit de tine.
Ar trebui sa ai o conversatie cu el, sa-l faci sa-ti spuna adevarul, oricat de crud ar suna acest lucru, apoi sa te impaci cu ideea ca nu te merita.
Toate sunt trecatoare in viata si intr-o zi vei gasi cu siguranta pe cineva care sa te iubeasca asa cum iti doresti tu.

| Sanusperiniciodatalamaibine explică (pentru PsihinG):

I-am cerut explicatii cu ceva timp in urma, insa imi reproseaza ca acele conversatii sunt inutile, ca nu vrea decat sa faca ''misto''..Intodeauna evita conversatiile pe aceasta teme si de parca nu ar fi de ajuns tot eu se supara.

| PsihinG a răspuns (pentru Sanusperiniciodatalamaibine):

Bine-nteles ca se supara si nu o sa-ti placa ce-ti spun eu acum,
in mintea lui el vrea alta relatie, dar pana nu va fi sigur ca si-a gasit pe altcineva, el nu v-a renunta la tine.
Stie ca tu il iubesti mult si atunci te tine de "rezerva" deocamdata, in caz ca nu-i iese asa cum isi doreste el, macar sa nu ramana singur.
Cand va fi sigur de noua lui "achizitie" iti v-a da "papucii"