| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
De 9 luni iubesc un baiat, de fapt nu stiu sigur daca il iubesc sau daca a devenit o obsesie. El nu cred ca ma iubeste desi in primele luni imi spunea ca tine la mine si ca ma iubeste( tzin sa mentionez ca nu am fost iubiti). Nu am vrut sa am nici un prieten in acest timp pentru ca nici nu prea aveam nevoie dar si pentru ca speram sa fiu iubita acelui baiat. Acum cateva zile i-am spus ca inca tzin la el desi nu am mai vb un timp bun si el mi-a zis sa-mi cumpar alta viata.Eu ce sa fac? bani de alta viata n-am. Sa-l astept? sa nu-l astept? sa accept sa fiu iubita unui baiat foarte de treaba cu care ma inteleg destul de bine desi ma gandesc mereu la baiatul de care v-am spus?

9 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Draga mea, baiatul ti-a explicat ca nu merita pentru ca o sa suferi, iar daca el nu te place sa nu-ti mai faci sperante. Daca vrei sa impiedici asta poti sa-l inebenuesti intr-un mod in care sa-i arati ca cu adevarat tii la el. Dar ti-a zis ca o sa suferi, renunta si nu mai cauta, te gaseste iubirea pe tine, nu tu pe ea.
De preferat ar fi sa pun intrebarea:"Poti iubi pe cineva care nu te iubeste?"sper ca intelegi.
Succes in continuare, nu e sfarsitul lumii, daca nu te vrea inseamna ca nu stie ce pierde.

| Adolescentul a răspuns:

Buna in 1 randhappy ai o poveste destul de simpla la prima vedere sincer, iar raspuinsul se vede pe fata anume NU ai de ce anume sa-l astepti, nu te lasa influentata de vb unui probabil pustan sau depinde daca e mai mare si u mai mica... Offf nu va inteleg de ce nu spuneti varsta de ce nu mentionati varstele atat a ta cat si celuilalt despre care vorbiti pentru a ne fi mult mai usor sa va raspundemhappy U ceea ce trebuie acum sa faci este sa ramai cu el doar simpli amici sa i`ti vezi de drumul tau si el de al lui si dragostea are sa apara cand te astepti mai putin intelegi u?happyAi grija de tine, bani de o alta viata nu ai insa suflet DAhappy.

| Aurelia a răspuns:

Daca ti-a spus asta, e clar ca nu te valoreaza si nu`i pasa de tine si de sentimentele tale. Sunt de acord cu ceea ce a spus DeeAnna, ca ar trebui sa il uiti! Chiar nu merita sa il astepti toata viata, iar el sa isi bata joc de tine spunandu-ti "sa-ti cumperi alta viata". Dar ce cuvinte mai sunt si astea? Nu vreau sa te intristez, dar e posibil ceea ce ai spus mai sus, sa nu te mai iubeasca... dar daca inca il iubesti, nu poti accepta sa fii iubita altuia, poate nu vei reusi sa te indragostesti de el, si asa il vei face sa sufere pe acel baiat, mai ales ca te gandesti mereu la cel pe care il iubesti! Gandeste`te ca nu trebuie sa-i faci pe altii sa sufere doar pentru ca vrei sa il uiti pe cel pe care`l iubesti. Mai intai sa reusesti asta, si apoi poti sa-ti acorzi o noua sansa cu alt baiat, si nu sa fii impreuna cu unul fara sa-l iubesti!

| DeeAnna. a răspuns:

Eu cred ca nu te merita. Daca acelea sunt cuvintele lui,[campara`ti alta viata] eu as incerca sa il uit. De ce? Pt ca nu te merita si nu e pentru tine. Daca tu ti la cel de al 2-lea baiat [ cel de treaba], ar trebui sa ii dai o sansa. Mult succes! Ai grija!

P. S.: Fiecare trebuie sa se multumeasca cu viata lui!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce voi vreti sa va gasiti locul acolo unde el nu este, lasa-l, a spus clar, vrei sa suferi? atunci asteapta-l.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa fac sa trec peste de si il iubesc?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt cam in aceeasi situatie adica baiatul de care imi place cica avea gagica pe urma s-au despartit pe urma sau inpacat si nu mai stiu ce sa cred dar azi am plecat cu el acasa si pe drum neam jucat ma rog intre ghilimele dar el mi-a zis de multe ori ca pe mine ma place da nu mai stiu ce sa cred iar el este mai mare ca mine cu un an asa ca pentru intrebarea ta nu stiu ce sa iti zic mai incearca spune-le prietenilor sa il faca sa se indragosteasca de tine desi dragste fortata nu prea merge

| justjullie a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie numai ca eu nu pot renunta pentru nimeni si nimic la elhappy
inainte ajunsesem sa ma tai la maini pentru el... etc
nu stiu ce sa mai fac...
are momente si momente, nici nu-l inteleg uneorihappy... cand vede ca ma port urat cu el sau il ignor atunci ma baga in seama, imi da atentie; cand ii vorbesc, ii arat ca mi pasa de el cel putin ca amic, se schimba situatia happy
oricum... nu vom fi impreuna niciodata cu toate ca il iubesc atat de multsigh
are 18 ani eu doar 16happy... vrea cu totul altceva.Sunt in stare sa-i ofer ce vrea... e singurul caruia i`as oferi asta( sper sa nu ma faceti c*r*a dar pur si simplu il iubesc prea mult, poate doar daca sunteti in situatia asta aveti dreptul sa ma criticati sincer )dar stiu ca apoi ma va lasa balta pentru ca nu e genul e baiat care sa se atasez de cineva

| justjullie a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa o lasi balta si sa ai grija de acum in colo de cine te indragostesti. Si in legatura cu celalalt baiat... sa nu incepi sa tii la el decat daca stii ca merita.
In cazul meu, a existat un baiat care imi spunea ca ma iubeste, dar care nu`si dorea cu adevarat o relatie cu minehappy, ci doar... de fapt cred ca nici el nu stie ce vroia :-J