| Ppitzzi a întrebat:

de la un timp ma certam foarte rau cu iubitul meu si el a zis sa luam o pauza. Eu i-am zis ca ok cum vrea. Dar de fapt pe mine ma doare foarte tare si vreau sa ma impac cu el. Ce credeti ar fi ok sa-l sun si sa-l intreb daca e de acord sa ne impacam? straight face

Răspuns Câştigător
| MulteAmintiri a răspuns:

Asa mi-a spus si mie prietenul meu acum o luna si ceva, dar a mentionat ca poate o sa ne impacam dupa o vreme, si i'am zis ok ca e mai bine asa...In primele zile m-am simtit rau ca vroiam sa fiu iar cu el, dar nu l'am sunat si nu i'am zis nimic. Dupa 3 saptamani ma intreba daca vreau sa ma impac cu el si ne'am impacat.
Dupa, iar s-a despartit de mine, era vina mea, ziua urmatoare vroiam sa'i dau mesaj dar mi-a luat'o el inainte si a zis sa ne mai acordam o sansahappy.
Ideea e urmatoarea: lasa'l o perioada, sa vada cum este fara tine,. (2-3saptamani),nu-l stresa. Dupa, daca te cauta, e bine impaca'te. Daca nu, da'i tu un mesaj dar nu sa va impacati ceva gen " Buna X, cum o mai duci". Si dupa daca e te intreba daca nu. intreba'l tu straight face.
Baftaaa! :*

1 răspuns:
| sandra2012 a răspuns:

Poate ar trebui sa stai de vorba cu el, dar fata in fata, nu la telefon nu prin mesaje. Lasa si tu de la tine si nu cauta cearta, nu uita ca trebuie sa va impacati nu sa va certati mai rau. Vorbeste-i frumos, spune-i ca iti pare rau daca ai gresit sau exagerat cu ceva. Daca insa insista sa luati o pauza, lasa-l. Respecta-i alegerea, pe urma daca insisti o sa pari disperata.