| AyaStormhold a întrebat:

De mai mult de 8 luni sunt intr-o relatie cu un baiat pe internet.Sigur ne iubim si tinem unul la celalat dar in ultimul timp se pare ca in realitate am cunoscut pe cineva de care imi place si nu stiu pe cine sa aleg.Cu cel de pe internet vorbesc cam in fiecare zi iar cu cel din realitate nu prea vorbim. Dupa ce l-am vazut pe cel din realitate am zis sa renunt la cel de pe net. Dar am constatat dupa cateva zile ca mi-e dor de el asa ca ne-am impacat.Acum nu stiu pe cine sa aleg. Sper sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| Cici_6929 a răspuns:

Pai bine eu cu prietenul meu neam cunoscut la fel pe internet si acum sintem impreuna de mai bine de un an. de la inceput si eu aveam indoieli mai ales ca ne despart 1000 de km si locuim in tari diferite. au fost si certuri, si despartiri dar oricum suntem impreuna am trecut peste multe si nu stiu ce as fi facut fara el. il cunosc mai bine decit oricine din cunoscutii lui si el pe mine la fel. multi imi spuneau ca e o iubire inposibila si ca sunt nebuna dar putin imi pasa. am ramas cu el desi erau si alti pretendenti si nu regret ca am ales ceva ce pentru altii parea o prostie. el este unicul baiat care ma poate face fericita si nu imi inchipui ce as face acum daca mai bine de un an in urma ignoram cererea in prieteni. nu zic sal alegi pe unul sau pe altul doar ascultati inima caci ea nu minte niciodata insa nu merita sa omori iubirea doar pentru faptul ca nu te poti vedea ft des cu acea persoana dragostea invinge totul mai ales ca exista programe ca skype care aduc lumea virtuala la realitate. e o diferenta enorma intre cel ce iti place si cel pe care il iubesti. 8 luni nu e atit de putin in acest timp se formeaza iubirea si nu mai e o aventura sau mai stiu eu o simpatie si eu cred ca nu merita sa schimbi o relatie stabila pe una care nu stii la ce va duce si o persoana care tine la tine pe una care nu se stie ce zace in ea. oricum decizia iti apartine si totul depinde de tine asa ca ascultati inima

4 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Posibil ca cel de pe net are o pr dejahappyin realitate.parerea mea e sal alegi pe cel din realitate happyea e cea mai buna alegere

| WooLove a răspuns:

Viata bate FILMUL. Incerca sa te intalnesti cu cel de pe internet nu poti sa zici ca ai o relatie cu cineva adica un MONITOR. Stiu ca o sa ma crezi badaran dar incerca sa vezi realitatea prin ochii lui.
succes!

| chelie91ptm a răspuns:

Eu zic ca realitatea este cea corecta. Daca o ti cu el pe internet ce faci, o sa va vedeti la pastele CAILOR. Cu cel din realitate macar mai simti un fluture in stomacel cand te vezibatting eyelashes

| maria_8867 a răspuns:

Daca stii cum arata cel de pe internet.ma rog! dar eu zic sa nu te incurci cu persoane false pentru ca s'ar putea sa fii dezamagita! asa am fost si eu ca aveam o relatie pe facebook si apoi statusul lui era in intr-o relatie! l-am intrebat daca e cu mine si mi-a zis ca nu...am stat asa apoi am cunoscut un baiat "real" pe care-l pot atinge si deastea...nu te increde in cei de pe net! te pot ademeni si se pot intampla lucruri mai rele! poate zice ca e cu tine dar el mai are inca 15 la fel! si daca il intrebi te ia cu cuvinte de genu' "nu dulceata.tu esti viata mea"! alege-l pe cel adevarat!