| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
De o vreme incoace ma cert cu prietenul meu foarte des, striga la mine, se uita urit la mine cind zic ceva! Din start spun ca nu are pe alta!
Dar totusi nu inteleg de ce se comporta asa cu mine! Imi reproseaza deseori ca are 21 ani si ce vreau eu de la el! Ca orice fata imi doresc sa fiu iubita, si sa mi se ofere atentzie! Apropo locuim impreuna! de aproape 1 luna! acum la el este practica de stat si vine seara de la practica, insa in cursul zilei deloc nu ma suna, nu imi scrie nici-un sms!
Intradevar oare nu ma mai iubeste!? ajutati-ma! va rog! ca deja nu mai stiu la ce sa ma gindesc! mersi tuturor!
Seara buna!

Răspuns Câştigător
| ATHOS a răspuns:

Trebuie sa fii ceva mai ingaduitoare o vreme. De ce?
1. Poate are probleme pe care nu ti le-a comunicat( poti discuta cu el).
2. V-ati mutat impreuna de o luna. S-ar putea ca aici sa avem o problema. In ce sens? In sensul ca totul este altfel. Si in primul rand pentru ca si-a pierdut libertatea. Pentru un barbat adevarat nu e putin lucru. Sau poate inca nu era pregatit pentru a petrece viata in doi.
Bafta!

7 răspunsuri:
| Pacala a răspuns:

Eu in locul tau as fi sigur ca are pe alta. Oricum, de iubit nu te mai iubeste, daca se comporta asa cu tine. Fugi din relatia asta cat de repede poti.

| Kat_6866 a răspuns:

Poarta o discutie cu el, daca vezi ca nu se schimba eu zic sa nu iti mai pierzi timpul cu elwinking

| misss a răspuns:

De ce esti asa sigura ca nu are pe alta? Poate ca are si de asta se poarta ciudat...

Ai putea sa te portsi si tu la fel cu el, ca sa vada cum estraight face.
Insa ati putea vorbi un pic si de relatsia voastra.Lamuritsi lucrurile si daca nu se schimba nimic intre voi lasa. lhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cind incep discutia despre comportamentul lui! nu vrea sa ma asculte! si imi zice ca se plictiseste cind aude de asta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O persoana ajungi sa o cunosti cu adevarat doar cand traiesti in aceiasi casa felul de manifestare de acum va avea m-ai multe efecte negetive in timp.Aceasta afirmatie nu inseamna ca nu te iubeste. Un barbat nu-i ca o femeie. Ei dau atentie unei femei cand vor sa obtina ceva.Consider ca o persoana daca o iubesti o respecti si nu strigi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Citind si celelalte intrebari puse de tine mi-am dat seama ca relatia ta nu merge.Chiar si faptul ca tu il iubesti ii evident. Dar el? Ar fi m-ai bine sa rupi relatia chiar daca te va durea enorm acum. M-ai tarziu vei ajunge sa te saturi poate chiar sa-l urasti. Dar timpul suferintei va fi m-ai lung. Mi-am iubit sotul enorm de mult timp de15ani iar urmatorii2 se transformaran in ura.Am trecut cu vederea betiile, loviturile, si adulterul am reusit sa-l iert.Toate datorita dragostei. Cei dragostea? O obsesie (paranoica)pot sa zic de care ii greu sa scapi.In cazul femeilor dar nu si a barbatilor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

P. S. si relatia mea a inceput ca si a ta si se transformase intr-un cosmar.De aceea incerc sa te avertizez de ce se poate intampla in viitor. Eu in final am divortat si am renuntat la tot.Am prefert sa incep de la 0 decat sa m-ai dau fata cu el. Dar nici o alta relatie nu am m-ai acceptat. Am 42 de ani iar acum sunt stabilita in Spania. I-mi este foarte greu singura printre straini dar sper ca intr-o zi sa-mi realizez si eu ceva singura si sa ma pot intoarce acasa.