| butt3rfly16 a întrebat:

Buna,de prin septembrie mi-am dat seama ca a inceput sa imi placa de un fost coleg de liceu.El mi-a dat de inteles asta prin vara dar nu l-am bagat in seama.Acum am incercat sa ma apropii de el si mereu ne tachinam cand vorbim.Cand ne vedem ne privim altfel si parca e cevaaaa.Dar nu am curaj sa ii spun direct in fata ca e fraier si nu observa ceea ce are in fata.El de fel e o fire mai rece, nu se deschide si in ultima perioada tot ii bat apropouri ca as vrea sa il cunosc altfel si sa lasa glumele de-o parte.Cu el nu am de unde sa stiu daca vorbeste serios sau glumestee, mereu o da la intors.Am visat ca suntem impreuna si m-am trezit fericita.I-am dat mesaj,cu ideea ca il bag in seama sa vad ce face si i-am zis ca l-am visat,dar am spus cu totul altceva decat visasem x_X Eu zic ca i-am dat tot felul de semne,dar obosesc sa incerc mereu, el sa nu nege dar nici sa afirme.Cum ar trebui sa-l iau,sau sa ii vorbesc ca sa faca primul pas? Sau comportamentul lui e doar o impresie proasta si eu visez cu ochii deschisi? sad Sfaturi, pareri. Ofer fundita.Multumesc frumos :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal ce face el. Pentru ca se simte bine cand o fata ii vorbeste asa si se comporta asa frumos cu el. Eu zic ca ar fi mai bine sa incerci sa iesi doar tu cu el si la un moment dat sa il iei de mana. Vezi cum reactioneaza. Asa vei afla daca si el te place sau nu.

O zi placuta!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Visezi...dar el, se pare, nu este un baiat prost.

| butt3rfly16 explică (pentru neutrino):

La ce te referi, prin " nu e baiat prost"?

| Cristiann25 a răspuns (pentru butt3rfly16):

Stii la ce se refera? Ca el ti-a dat o sansa, ti-a dat de inteles pe vara dar daca tu nu l-ai luat in seama acum ce vrei sa faca el primul pas? Daca chiar iti place fa tu primul pas.

| ClAudiaAlex a răspuns:

Mda.Eu zic asa : opreste'l odata si spune'i ce simti, ce crezi. Exprima'te asa cum stii si cum poti.Fa tu primul pas. Spune'i si lui ce ai scris mai sus. Apoi; depinde de el.Succes!big grin