| Alle3xandra a întrebat:

Buna happy De vreo 2 saptamani cam asa, in fiecare seara visez ca m'a impac cu fostul meu prieten cu care am stat 1 an si jumatate thinking Pur si simplu, daca adorm sau ma pun sa dorm, visez lucrul asta thinking Oare e bine sa credem in vise? laughing Fundita :*

Răspuns Câştigător
| adaanda a răspuns:

In urma unei relatii de lunga durata,de altfel si serioasa, in mod sigur tu in subconstientul tau iti doresti sa va impacati, de aceea il visezihappy

8 răspunsuri:
| underground05 a răspuns:

Semnificatia viselor e contrariul a ceea ce ai visat.dar nu e nimic dovedit stiintific! eu asi incerca sa le ignor!

| summer12 a răspuns:

Visezi ce iti doresti sa se intample.

| airam a răspuns:

De obicei,visele au o legatura cu realitatea,doar ca e direct invershappy adica daca visezi ca in vis plangi, o sa fii bucuros si tot asahappy tu probabil visezi pentru ca inca te gandesti la fostul prietenhappysi uneori visele au alte intelesurihappystii ca de exemplu daca visezi ca ti-ai scos un dinte iti moare cinevahappy cu cat durerea e mai mare, cu atat persoana care moare e mai apropiatahappy faza asta e chiar adevaratawinking te gandesti cumva la el in fiecare seara inainte de culcare?

| Al3xandru87 a răspuns:

Mie unul mi s-a intamplat ce am visat sa se intample in zilele urmatoare, dar sa actionezi in urma unui vis nu as recomanda. " daca in vis tu vezi ca te impaci " probabil e in subconstient, cum sa iti explic, mai bine te-as intreba cevahappy Te gandesti des inainte de a te pune la somn la faptul ca a-ti putea sa va impacati?happy Faza cu a crede in vise depinde de fiecare. Dar Nu trebuie sa le iei ca atare " Am visat ca m-am impacat " gata maine ma impachee hee) :* take care:* kiss

| Kassandra_9578 a răspuns:

E normal! inseamna ca inima inca il vrea inapoi pentru ca ati petrecut destul de multi ani impreuna! Si nu cred ca e bine sa crezi in vise dar asta e legat de viata ta deci... mai gandeste-te sau spune-i unei prietene de incredere! Funda pls!

| baby_6195 a răspuns:

Eu cred ca tu iti doresti lucrul asta atat de tare incat mintea ta face tot felul de scenarii. De exemplu eu daca am vazut un tip dragut undeva si ma gandesc la el in noaptea aia il visez.
Nu crede in vise. Noi ne facem visele.

| MariaaDrb a răspuns:

Buna! nu stiu de unde vin visele eu am auzit ca de la diavol asa am auzit sincer. de obicei visele se intampla chiar pe dos dar in privinta mea nu se intampla chair pe dos... uneori previn ceia ce urmeaza sa se intaple...o cunostinta de-a mea a visat intr-o seara cum a murit o ruda de a iei si exact in noaptea aia a murit si exact cum a visat ea.si cred ca te gandesti mult prea mult la prietenul tau si adormi cu el in gand de aia il visezi tongue:

| ana_9527 a răspuns:

Eu cand nu uit ce lucruri, gesturi sau obiecte intru pe www.cevisez.ro/ si cau semnificatia lor. Am cautat cuvantul impacare:
http://www.cevisez.ro/interpretare-vis-impacare-v703.html
Nu dä multe detalii dar totusi.
Numai bine, sper ca te'am ajutat!