| dara_1781 a întrebat:

deci am o problema foarte serioasa si vreau raspunsuri care sa ma ajute.eu si cu iubitul meu suntem impreuna de un an. el are 19 au peste 2 luni implinesc 16. el ma tot bate la cap sa facem sex, iar eu ai tot spun ca mai tarziu tot aman.eu il iubesc mult si cred ca si el ma iubeste asa ca as fi dispusa sa-mi incep viata sexuala cu el, doar ca imi e frica, adica daca fac ceva gresit, m-am gandit ca inainte sa o fac sa ma duc in club, sau la o petrecere sa ma imbat, macar a doua zi sa nu-mi aduc aminte nimic.nu vreau sa se desparta de mine. el se comporta foarte frumos cu mine, dar acum a aparut si fosta lui prietena care era in germania, si sta mai tot timpul la el acasa ca se intelege bine cu maica-sa.eu nu vreau sa-l pierd. ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Mao a răspuns:

Ce aiurea. Dacă te "tot bate la cap" e mai mult decât evident că nu te iubeşte. E greu să-i dai papucii, dar asta ar fi cel mai bine. Dacă faceţi, lui nu îi place, a doua zi se desparte de tine şi după realizezi că aţi făcut şi fără prezervativ? Rămâi singură cu un copchil pe cap. Şi nu ai sub 15 ani să fie considerat viol, nu va fi alături de tine! Vrei să îţi strici viitorul pentru unul dintre mulţii prieteni pe care îi vei avea? Eu nu te-aş sfătui. Dragostea e răbdătoare. Dacă te-ar iubi, te-ar aştepta. Dar nu o face. E ca 50% dintre băieţii din toată lumea. Şi anume? Băieţii aceia nu pot trăi fără sex.
Eu m-aş gândi de două ori la "iubirea" ce-o simte pentru mine, şi după aş face sau nu sex cu el.
Baftă! Şi numai bine! Ai grijă de ceea ce faci.

5 răspunsuri:
| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Ce mia astepti fa sex cu el apoi te asteptam cu intrebari de genu daca am facut sex raman gravida?

| Elysssa a răspuns:

Tu il iubesti si "crezi" ca si el te iubeste? Pai e grav daca crezi si nu esti sigura.In cazul asta,cel mai bine e sa stai in banca ta si sa nu faci sex cu el,mai ales daca "te bate la cap". Treaba cu fosta prietena,care umbla pe la el pe acasa,ar trebui sa-ti ridice semne de intrebare. Daca el nu e in stare de tine,o sa fie altul,pentru ca sunt convinsa, ca nu el o sa fie ultimul baiat din viata ta, ci vor mai urma multi dupa el.Ai grija de tine!winking

Răspuns utilizator avertizat
| Tailynne a răspuns:

Buna, daca el te iubeste v-a intelege ca nu esti la varsta corespunzatoare pentru a incepe o viata sexuala, spune-i pur si simplu sa aiba rabdare si ca-l iubesti foarte mult si cu fosta lui prietena nu stiu ce sa zic :/, ai grija ca nu se stie ce pot face ei mai ales daca ea merge la el, sunt sigura ca nu merge pentru maicasa (ia masuri). O zi buna:*

| Irina_3979 a răspuns:

Buna! eu zic sa nu te grabesti, esti inca prea mica pentru a intretine relatii sexuale de la varsta asta.ai toata viata inainte.nu cred ca ti-ai dori sa o faci cu el si peste 2 saptamani sa te lase cu motivul ca i-au reaparut "sentimentele" pentru fosta.mai asteapta totusi o perioada. daca te intelege inseamna ca te iubeste, daca face pe nebunul inseamna ca nu te merita!:*