| Sandra1678 a întrebat:

Hei TPU, sunt în alta țară la iubitul meu, aici sunt mulți romani, a venit și prietena mea cea mai buna din România, dar simt ca nu mai am nici un prieten, cu iubitul meu ma cert mereu, prietena mea sta tot timpul cu alte fete, ma simt pur și simplu exclusa din tot, ma simt singura, vorbesc doar cu maica-mea... Nu mai am încredere în nimeni, aici sunt doar bârfe, mai bine singuratica decât cu oameni care se dau prieteni tai doar când nu au ce face și cu cine iesi... Nici cu iubitul meu nu mai pot vorbi tot timpul e nervos, câteodată indiferent fără nici un motiv, fosta lui iubita care și ea e aici și m-a inselat cu ea și după a încercat tot posibilul sa se impace cu mine ca să îl iert l-am iertat și acum se comporta cum era înainte fără vreun motiv și ea fosta lui sta cu noi afara. Când ea zice ceva el râde. Afara simt ca el nici nu ma baga în seama, de ce ma simt asa, am greșit eu cu ceva?
Dacă îl întreb ceva de fosta se enervează, imi spune ca sunt disperata și ca el oricum nu mai simte nimic pentru ea și ca nu mai vrea sa ma piardă, dar tot urat se comporta, nici eu nu as vrea sa îl pierd și as vrea sa se comporte altfel, dacă as fi mai indiferenta credeți ca ar fi mai bine? Vreau un sfat.

7 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Cauta-ti iubitul dupa alte criterii.
Tu esti problema.Trebuie sa te schimbi si vei atrage oameni de calitate in viata ta.

| Sandra1678 explică (pentru Panamax):

De ce as fi eu problema când eu ma comport normal, evit certurile, sunt bună cu toată lumea. Pe iubitul meu l-am iertat.

| Panamax a răspuns (pentru Sandra1678):

Legea atractiei.Nu prea avem multe de comentat la legea asta, e la fel de precisă si implacailă precum gravitația, nu se lasă convinsă să ne aducă altceva decât ceea ce am proiectat noi înafară, e ca un bumerang: ce emiți înafara ta, inevitabil se întoarce la tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Panamax):

Panamax, esti un copil sedentar cu foarte mult timp liber, asa ca te sfatuiesc ca nu mai stai asa mult pe internet deoarece poti face chestii mai productive la varsta de 11 ani.
Te sfatuiesc sa citesti o carte, de exemplu una despre Codul Bunelor Maniere. Ti-ar fi de folos, deoarece in viata e bine sa dai dovada de educatie, nu sa insulti oamenii mai mari ca tine.
Nu am pretentia sa fii pe aceeasi treapta cu mine, nu e usor de urcat acolo. Dar am pretentia ca tu sa inveti sa respecti opinia mea si a celorlalti.
Transmite-i salutari mamei tale, doamna Generalizare Elena! happy

| Panamax a răspuns (pentru anonim_4396):

Anonimo cu cine te certi?
Despre ce trepte vorbesti?
Vezi sa nu fie aerul prea rarefiat acolo sus, sa nu ai o cadere de oxigen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai gresit cu nimic, in ziua de azi oamenii nu prea sunt de incredere.

Nu lua in seama primul comentariu pe care l-am lasat. laughing Copilu da block si fuge si na