| AlexandraMaria01 a întrebat:

.deci am un prieten.el a8a eu a7a... Si imi place de el...dar mai e o fata,,prietena,, mea....care se baga...eu cu el ne certam prea des,din cauza ei, fiindca ea ii spune lui tot ce vorbim....si el iar a aflat niste chestii pe care,,prietena mea,, i le-a spus crying(((( s-a suparat din nou pe mine....de obicei el vine la mine de fiecare data, dar acum i-am promis la ultima cearta ca nu o sa mai vb deloc de el cu prietena mea...dar gura mea sparta........bla bla...acum ce sa fac? Cum sa il conving ca nu-s de vina? ca i-am spus ceva nepotrivit...

2 răspunsuri:
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Mama lor de puncte de suspensieeeee!
Daca stii ca "prietena" ii spune tipului tot ce vorbiti, de ce mai vorbesti cu ea? Nu exista nicio legatura de prietenie intre tine si fata respectiva, ti-o garantez eu laughing

| Iul113 a răspuns:

Acea,,prietena'' (ce mai prietena ma, scuze de expresie da ori ii dai cu sutu-n cur ori pui camatarii =) ) nu ti-e pritena e o amica,cunostinta si nu poti vorbi orice lucruri cu ea... pentru ca de obicei asta se intampla mereu. spun repede la altii (curve,o da ) si faza cu prietenul tau scuze ca zic, da chiar nu tine asa mult cum cred ca zice, pentru ca daca ar fi asa te-ar ierta indiferent de situatie (cum cred ca ai face si tu daca tii la el ), si faza cu certurile, am trecut si eu prin...aa, multe, chiar multe dar toate au si au avut un happy end atat te sfatuiesc, incearca sa te gandesti si din alta perspectiva sa vezi oamenii cum sunt cu adevarat. Pune-te pe primul loc
Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun. Mult noroc :3 by