| ANA12121 a întrebat:

Bună, deci vreau răspunsuri sincere nu puse doar la mișto.
Acum 2 ani am fost într-o tabără si am cunoscut un băiat, e din același sat cu mine dar până atunci nu il observasem (e mai mic ca mine).
Am vorbit destul de mult 4-5 luni am fost împreună ne-am "despărțit" apoi dupa 3-4 luni ne-am împăcat si el mi-a spus că în acest timp el se gândea la mine si eu la fel.
Zilnic se uita dupa mine la școală, știți prietenii lui imi spuneau că încă mă place. Dupa ce ne-am împăcat era totul frumos dar din vina mea ne-am despărțit si el este foarte orgolios. Au trecut de atunci 9 luni dar am mai vorbit între timp.
Mi-a spus că el inca mă place dar nu ca la început si nu vrea sa ne împăcam si apoi sa ne despărțim iar.
În acest timp eu nu am putut avea alta relație din cauza lui.
Si nici eu nu am fost împreună cu nimeni.
Am vorbit si imi dădea de înțeles că mă place si a 2 a zi era mai indiferent.
Întrebarea este.
Încă mă place?
De ce nu vrea sa fim din nou împreună?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pentru că nu vrea să-și complice viața cu una care îl supără și unde se ajunge mereu la despărțiri și împăcări. Vrea relație cu una unde să rămână relație nu împăcare-despărțire și tot așa

| corbulalbrosu a răspuns:

Se poate doar presupune ca si-a dat seama ca intre voi exista mult prea multe nepotriviri si din acest motiv o relatie de lunga durata devine imposibila. Si cel mai bine si indicat in astfel de conditii este aceea de a ramane doar... buni prieteni.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cine se arde odata cu ciorba, sufla si in iaurt. Esti nestatornica si lui nu-i place asa ceva. Poate ca mai are sentimente fata de tine, dar nu atat de puternice pentru ca sa mai aiba o relatie cu tine.

| Marius22222222222 a răspuns:

În acest timp eu nu am putut avea alta relație din cauza lui
Si nici eu nu a fost împreună cu nimeni? Daca asa vorbesti si cu El limba romana il inteleg de ce

| ANA12121 explică (pentru Marius22222222222):

El*

| Marius22222222222 a răspuns (pentru ANA12121):

In ziua de azi relatiile sunt reale exact ca Mos craciun. Ai timp toata viata de baieti. Mai importanta este scoala