| cobuzgabriel a întrebat:

Buna dimineata,va rog ajutati-ma in momentul de fata vorbesc cu o fata pe internet si nu stiu foarte bine ce sa vorbesc cu ea,asculta muzica rock deci in domeniul asta am ce vorbii cu ea ca si eu ascult deci avem un subiect sa zicem de discutat.
Dar ce altceva as putea sa ii mai spun,nu stiu cum sa continui conversatia ce intrebari sa ii pun,sau ce ar fi ok sa ii povestesc sa nu o plictisesc pur si simplu,sunt in general o persoana destul de plictisitoare cu care nu prea ai ce discuta in afara de extraterestrii si muzica rock(si ma indoiesc ca fata e obsedata de extraterestrii ca mine T.T).

Deci pur si simplu nu stiu cum sa vorbesc cu o fata, stiu sa ma port si sa vorbesc foarte politicos dar atat.sad, in rest sunt o persoana foarte plictisitoare.

Este o fata de 16 ani de pe un site de socializare si este oricum o fata foarte ok,fara poze indecente si alte lucruri de genul acesta, e pur si simplu o fata simpla si desteapta cu care ai ce discuta si chiar vreau sa discut cu ea cat mai mult.

Dau si FUNDA, dar va rog ajutati-ma chiar pare o fata foarte de treaba si nu vreau sa vorbim trei propozitii dupa care sa incheiem bruscsad.

Răspuns Câştigător
| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Dela un subiect se poate ajunge la altul foarte usor. Nu trebuie sa ai in minte anumite lucruri pe care sa le discuti cu ea. Poti sa vorbesti despre muzica, filme, vacanta si o sa vezi ca de la subiectele astea o sa ajungeti sa vorbiti de altceva si tot asa.

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ai ce discuta, daca vrei sa o cunosti: scoala, meserie, familie, hobby-uri, sperante de viitor, credinta, etc.
Sa vorbeasca despre muzica poate cu oricine, nu trebuie sa fie iubit, dar daca te interesezi de aspecte mai personale, si mai tarziu te folosesti de ele in discutii, ii dovedesti ca te intereseaza, si va ajunge sa fie o legatura intre voi. Numai sa nu para un interogatoriu. Eventual vine in discutie ceva legat de tatal tau, ca te-a adus cu masina de la scoala, atunci ii poti spune unde lucreaza el, si o intrebi unde lucreaza parintii ei.

| neutrino a răspuns:

Sunt multe fete de treaba in lumea virtuala... De obicei, cu o persoana vorbesti atunci cand ai ceva de spus. Daca totusi doresti sa stai cu ea la un pahar de vorba, incearca sa-i povestesti despre viata ta dar, atentie, nu-i spune totul intr-o zi, ci in mai multe zile, faci un fel de serial. Bafta!

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Întreab-o ce pasiuni are şi vorbeşte despre pasiunile ei şi ale tale dacă vrea sau dacă sunt comune. Apoi despre viaţa socială şi chestii comice care vi se întâmplă, prieteni şi familie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta sa vezi ce teme abordeaza si intereseaza-te de aceste subiecte cat de mult poti, dupa ce ti-ai cizelat intelgenta cu preocuparile ei lasi lumea virtuala si o inviti la un suc, asta e relatia nu fb TPU si alte dracovenii

| gabitzza49 a răspuns:

Sall! cand incepeti o conversatie salut-o si spune-i cat e de draguta si ce ochi frumosi are etc.complimenteaz-o. iar dupa aia vb si voi lucruri banale.gandestete ca vb cu o persoana pe facebook, mess etc. exact asa poti vb si cu ea.cim ziceam lucrui banale. sper sa te descurci cu ea happy bafta!