| Scumpik_Bruneta_1996 a întrebat:

Buna din TPU.
Am o intrebare ..ma dor sanii de 2 saptamani foarte tare, sunt mai grei, gen mai plini asa si sunt mai mariti si am o usoara senzatie de greata, mentionez ca pe 18 trebuie sa-mi vina CM de obicei nu ma dureau cu asa mult timp inainte de Cm. Intrebarea mea e poate fi o sarcina? Mai mentionez ca fac sex cu metoda coitus intreruptus.
Multumesc

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Metoda asta este cea mai frustranta din punct de vedere al satisfactiei, si nici sigura nu este, din cauza lichidului preejaculator, care te poate lasa gravida!
De ce nu faceti sex PROTEJAT?!
SEXUL NU E CIOCOLATA!

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poate fii o sarcina, pentru ca metoda coitului intrerupt nu este buna decat pentru cei care au experinta. Daca au existat 2 sau mai multe partide de sex in ziua respectiva, atunci metoda asta te-a lasat insarcinata, ca ramane sperma pe teava, dupa ejaculare, care se scurge in vainul tau, imediat cum penisul este reintrodus.

Dar, de ce nu faci un test de sarcina?
Sunt deja peste 3 sapt. de intarziere!

| corbulalbrosu a răspuns:

Este absolut IMPOSIBIL ca dupa trecerea a numai 7 zile fata de data eliberarii ovulului din ovar si in eventualitatea in care chiar s-ar fi format o sarcina in urma cu 5-7 zile, sarcina respectiva sa poata sa provoace chiar si cea mai mica stare de disconfort. Deoarece data de pornirea menstruatiei este calculata pentru data de 18 Octombrie, reiese ca OVULATIA s-a produs in data de 4 Octombrie, astfel ca in acest moment o eventuala sarcina care s-ar fi putut forma in urma cu cel mult 7 zile, acum ar fi un OVUL MICROSCOPIC care pluteste prin uter si ar urma sa se implanteze in endometru in urmatoarele 2-3 zile. O astfel de sarcina inca nefixata, adica care nu are nicio legatura formata cu organismul femeii NU poate sa provoace absolut nici una dintre modificarile amintite. Multa sanatate!

| sofisis a răspuns:

Da, poate fi o sarcina. Metoda coitului interupt este destul de nesigura in comparatie cu alte metode de contraceptie.