| AntoineNecsulescu a întrebat:

Doresc si eu sa intreb. Oare mentalitatiile din Franta sunt mai deschise, adica in sensul ca se accepta minoritatiile sexuale? Legislativ stiu ca da, dar ma refer social. Si daca stau mai profund sa ma gandesc, dragostea adevarata poate fi gasita fata-n fata chiar si intre gay, nu? Care e parerea voastra. Fara raspunsuri rautacioase :-)

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Franta este o tara civilizata nu ca Romania, oamenii de acolo au mintea deschisa si sunt mai educati

| RAY a răspuns:

Franta e o tara atee, Romania o tara religioasa

| LoveSleep a răspuns:

Gay.
Eu i-as spanzura.
Sorry.

| minrest a răspuns (pentru LoveSleep):

Sa spanzuri omul pentru o preferinta, tu asa ai vrea sa fie societatea noastra, gata, pentru orice repede la spanzuratoare? Poate iti gasec si tie unii un pretext si pana una- alta, te si spanzura repede, ar fi bine? Salut.

| LoveSleep a răspuns (pentru minrest):

Nu, nu aș vrea să fie așa, pentru orice "repede la spânzurătoare". Nu orice, dar chestii de genu da.
Eu nu-i consider oameni.
Asta e părerea mea, dacă "mă spânzură" sau nu, e partea a II-a.

| minrest a răspuns:

Da, se pare ca ii tolereaza mai bine pe gay, dar e o chestiune de grad. Exista si multa respingere, ai vazut cred manifestatiile de masa de la Paris impotriva drepturilor pentru gay. Dragoste intre gay, din pacate nu prea cred. Stii mai bine decat mine cum trec gayi de la unul la altul. Problema e, dupa mine, ca relatiile astea nu sunt complet satisfacatoare si lipseste complementaritatea dintre cele doua sexe. Poate spun o tampenia, dar crezi ca ai putea sa treci iar pe partea noastra? Daca ai fi straight ai duce-o si tu mai bine. Oricum, te bucuri de acelasi respect din partea mea si asa cum esti acum. Te salut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am fost in Franta ca s aiti spun dar este diferit si cu mult mai periculoshappy imi povestea un prieten care a vizitat Franta ca femeile, ele tipele cu greu s agasesti cate una asa culta cat despre hotelul in care s-a cazat in fata erau niste negri dinastia cu o rulota ce isi faceau gratare, pana mea. Ziceai ca esti in Bronx nu Franta, intr-o dimineata le-o prins pe 2 romance proaste ele rapid sa plece si le-o spus profu ''bah vedeti luati un baiat cu voi nu mergeti asa'' nu ca ele batman, batman le-au furat cam tot ce aveau la ele vreo 2 negrotei. Cat despre sex dac anul ar exista atatea boli ne-am f9te cu totii ca niste animale. Dar in Romania societatea este infecta asa ca. nu am fost sa iti spun fata de alte provincii dar cam asta este. Cu totii traim intr-o lume curvara si libera nimeni nu est ela fel unii inteleg altii mai putin.

Răspuns utilizator avertizat
| Dragos97Drg a răspuns:

Da,am fost in Franta si este total diferita mentalitatea lor si da, accepta minoritatile sexuale.