| SaraSari a întrebat:

Buna dragilor, am nevoie de ajutor pentru ca nu stiu ce sa mai fac in urmatoarea situatie:lucrez de 2 luni si involuntar mam indragostit de seful meu, el are 26 ani eu 20, dupa ceva timp si-a dat seama si m-a intrebat daca e adevarat si eu am spus ca da.S-a comportat super-frumos cu mine(are iubita) si-ar fi dat si inima numai sa nu plang vorbea cu mine seriile pe whatsapp pana intro vineri acum 2 aapt cand la magazin unde lucrea eu a adus alta angajata de la alt magazin.De atunci s-a schimbat complet fata de mine si mi-a spus ca as fi in stare sa ma urc in capul lui si ca subt stresanta dar cu aia vorbeste in fiecare zi non stop pe whatsapp, ma doare foarte tare toata aceasta indiferenta din partea lui.Eu i-am spus ca imi dau demisia dar el tot insista sa raman dar i-am spus ca el o prefera pe aia in locul meu, nu mai pot sa dorm noaptea bune de cand a venit aia unde lucrez eu, va rog am nevoie de sfaturi ca sunt disperata

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cand ii faci avansuri unui barbat care are deja o relatie serioasa, el te va considera usuratica. Te va folosi cat ii face placere si te va arunca fara nici un regret, pe motiv ca esti din acele femei care nu cer respect.
E mai bine sa iti dai demisia (e un act unulateral, nu te poate obliga sa stai) si sa iei intamplarea ca pe o invatatura: in viata trebuie sa te respecti tu pe tine, ca sa fii respectata. Un barbat acre are iubita este tabu, nu ai voie sa ii faci avansuri, sa ii declari iubire, sa il lasi sa inteleaga ca il palci. Fiindca asta te transforma, automat, in ochii lui, intr-o femeie usoara si el te va trata ca atare.

| Kaℓi a răspuns:

E si vina ta ca esti in situatia asta, dar nici seful tau nu e un monument de corectitudine.
Cel mai bine ar fi sa te aduni, sa nu-i mai acorzi alta atentie decat cea potrivita unui sef si sa te concentrezi pe viata ta, nu pe a lui si a "relatiilor" lui, cu iubita sau cu alta angajata.

| mihai69 a răspuns:

Niciodată nu e bine să amesteci serviciul cu amorul. Niciunul dintre acestea nu va merge bine.
Demisia ar fi cel mai bun lucru pe care poți să-l faci. Pentru toți cei implicați.

Răspuns utilizator avertizat
| UnBroken2016 a răspuns:

Da esti disperata. Omul are iubita, cauta altul.

| JohnnyBi a răspuns (pentru UnBroken2016):

Poate angajata noua vorbeste ceva mai corect limba romana...zic si eu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi amintesti de sunetul acela pe care il fac doua obiecte din metal care se freaca intre ele...

Daca vrei sa castigi bani, cere un test de inteligenta. Fa-l doar pe primul pe gratis, sigur iti vor mai cere inca douazeci...

| DoctorSaraMara a răspuns:

Ar fi corect pentru tine sa iti dai demisia. Ai și tu respect de sine. Încearcă sa mai mergi câteva zile și când intri dimineață și el e, prefă te ca vorbești la telefon cu ^iubitul^. Vei vedea ce reacție are, apoi te decizi în legătură cu demisia. Sper ca te am ajutat. Multă bafta :* laughing

| SophiaSophia a răspuns:

Pai,mai intai invata sa scrii ca eu nu inteleg nimic...Limbile Romane Este Grele!