| baby_4808 a întrebat:

Buna dragilor, am o problema... azi m-am despartit de pr. meu si stiu ca inca ma place, dar ce pot sa fac ca sa ma placa si mai mult si poate sa fim iar impreuna? sfaturi? dau funda plus vot

3 răspunsuri:
| Adorable a răspuns:

Tu chiar il doresti, nu? Daca il cunosti foarte bine, poarta-te asa cum si-ar dori el o fata perfecta, fii draguta cu toata lumea si influenteaza un prieten de-al lui sa te creada atat de draguta incat sa iti puna o vorba buna la el.

| Kylexy a răspuns:

Baby tu tiai citit intrebarea.doamne va placeti reciproc si v-ati despartit,"glumeste in iubire, dar nu iubi in gluma." ce varste aveti?

| lolli_4147 a răspuns:

Sa inteleg ca v-ati despartit, dar inca te place, inca il placi? In cazul asta, a cui a fost decizia? Si de ce a fost luata aceasta decizie? Daca esti sigura ca te place in continuare, abordeaza-l, vorbiti, analizati situatia, ajungeti la un acord comun. Ganditi-va de ce s-a ajuns la despartire, cu ce ati gresit fiecare si ce aveti de facut pe viitor, in cazul in care veti ramane impreuna. Daca nu vrei sa fii tu cea care face pasul asta, daca orgoliul sau orice altceva te impiedica sa deschizi o discutie deschisa dspre o posibila impacare, incearca sa il abordezi dintr-o alta perspectiva. Incearca sa il cauti, contactezi, in calitate de..."amica". Fii mai draguta decat oricand, aranjeaza-te cum nu ai facut-o niciodata. Incearca sa semeni in inima lui o samanta de gelozie, dar una foarte mica, atat cat sa il faci sa isi dea seama ce a pierdut, si poate ar vrea inapoi.