| Melissa7 a întrebat:

Buna dragilor.
Am si eu nelămurire.
Ultima oara când mi-a venit, a fost pe 16 aprilie.Ar fi trebuit sa îmi vina in mai pe 14 dar nu a venit deloc.Astăzi,10 iunie,m-a durut burta si mi-a venit.
Pana astăzi am avut stări de voma,amețeli,dureri de sâni, pofte.
Am făcut un test acum vreo săptămână si a ieșit negativ
Totuși mi se pare ciudat, niciodată nu mi-a întârziat 27 de zile, tot timpul mi-a venit așa cum trebuia.
Aveți idee de ce? Multumesc.Dau funda

Răspuns Câştigător
| JustBreakRules a răspuns:

Probabil este din cauza stresului si a oboselii. Daca esti stresata sau obosita in ultima vreme ia.ti o zi libera. Daca testul a iesit negativ, nu ai de ce sa iti faci probleme.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ai amintit si nici nu ai precizat daca in cele aproape 2 luni de zile, care au trecut fata de data de incepere a menstruatiei produsa pe 16 Aprilie, ai intretinut contacte sexuale neprotejate. Doar prin oferirea tuturor informatiilor necesare in astfel de situatii se poate formula un raspuns in cunostinta de cauza care sapoata fi considerat cafiind obiectiv, cert, sigur dar mai ales corect. Se pare ca in acest caz este vorba de un ciclu menstrual foarte dereglat, de tip NEREGULAT, motiv pentru care este mai mult decat necesar/indicat sa fii consultata prima data de catre un medic endocrinolog care sa-ti faca setul complet de analize hormonale, si cu rezultatele obtinute sa te prezinti la un medic ginecolog pentru ca acesta sa-ti se prescrie tratamentul adecvat de urmat in vederea reglarii ciclului tau menstrual la unul considerat normal, cel de 28 de zile. Multa sanatate!

| Melissa7 explică (pentru corbulalbrosu):

Da,am avut contact sexual neprotejat, ba chiar a terminat in mine.
Mulțumesc

| Emilian65 a răspuns:

Consulta de urgenta un medic ginecolog. El este in masura sa-ti spuna daca esti sau nu gravida.

| MedionTcO a răspuns:

Se intampla. Dereglari hormonale.