| anonymous123bbe a întrebat:

Buna dragilor! Am si eu nevoie de un sfat. Eu de ceva timp vorbesc cu niste baieti care dupa spusele lor s-au indragostit de mine, dar eu nu. Am inceput sa vorbesc cu ei din plictiseala...sa imi fac prieteni noi etc. Eu sunt genul de persoana care nu vrea sa ii raneasca pe altii, mai ales daca ma inteleg bine cu ei. Eu am o singura persoana in inima si in minte ( chiar daca simpatizez si alti baieti ). Inca nu stiu ce vrea el de la mine dar nu asta conteaza. Nu stiu cum sa ies din acesta situatie deoarece vorbesc de ceva timp cu ei si din pacate ( din prostia mea ) le-am dat sperante. Eu chiar daca il iubesc pe acel baiat imi doresc sa-l uit pentru ca nu este nimic sigur intre noi. E baiatul care ma urca in al 9 cer iar apoi imi da drumul si tot asa. Chiar nu vreau sa dau prost in fata tuturor dar m-am bagat in asta fara sa imi dau seama. Bine zis ca e greu ca un baiat si o fata sa fie doar prieteni buni. Chiar nu stiu ce sa fac. Un mic sfat nu ar strica happy Decat sa raspundeti prosteste, mai bine nu raspundeti deloc. Va multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| Doηηa a răspuns:

Buna! Acum m-ai descris pe mine, serios. Vorbesc cu multi tipi care sunt "topiti" dupa mine de muult timp si le mai dau si sperante, dar eu port doar unul singur in inima mea.Eu le-am spus din prima ca nu ma bag in relatii.Fa-o si tu, e simplu.Nu e nimic rau sa iti faci prieteni/amici baieti.Nu se stie niciodata cand ai nevoie de ei.Baietii cu care vorbesc eu m-au inteles, nu-i bai.Ca sa nu te piarda te vor intelege.
Fa ce simti, asteapta-ti "marea dragoste".O sa vina cand nu o sa te astepti! Nu forta lucrurile cu acel baiat daca simti ca nu are rost.
Te pup si succes! :* >big grin

| anonymous123bbe explică (pentru Doηηa):

Multumesc mult! Ma bucur ca am gasit o persoana ca mine laughing Asa o sa fac. Te pup :* >big grin

5 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Si varsta ta e de cati ani,? le spui lor ce ne-ai spus si noua si s-a rezolvat, care-i baiul?

| Mussette a răspuns:

Pai, nu-i mai da sperante degeaba, daca nu vrei o relatie cu el.
Spune-i ca vrei sa fiti doar prieteni si poate va intelege.

| Phini a răspuns:

Explicai, si daca intelege, bine, daca nu, lasa-l o perioada...Fi si tu mai dura, si vb mai in gluma. Succes!