| Lexuuu39 a întrebat:

Buna dragilor, as vrea sa va cer un sfat celor care sunteti cunoscatori de asemenea situatie. Am 16 ani, iubitul meu are 19 si avem 1 an jumatate impreuna, relatia noastra a fost una foarte furtunoasa, dar ne-am iubit enorm. Am fost foarte apropiati ne-am cunoscut parintii unul altuia, am stat impreuna la masa de craciun cu familia mea, discutam orice, am renuntat la unii din prieteni pentru el si el pentru mine, intr-un final ne-am creat o gasca comuna. Tin sa mentionez ca noi ne cunoastem de 3 ani, si m-a asteptat 1 an jumatate pana sa incep o relatie cu el chiar daca in acel timp iubeam pe altcineva si umblam cu alti baieti. Pana cand am decis sa incep o relatie cu el doar pentru ca realizasem cat de mult ma iubeste, la inceput abia de tineam la el, dar dupa cateva luni am inceput sa-l iubesc mai mult decat orice pe lumea asta.Dar ma mintea, imi ascundea lucruri si multe alte chestii la care a renuntat abia dupa 9 luni de relatie... apoi iarasi a fost perfect cat de cat, acum de la o vreme e foarte rece cu mine, vrea sa iasa din ce in ce mai mult cu prietenii si ma exclude de mute ori din planurile lui spunandu-mi ca ii vor pleca prietenii la facultate si vrea sa mai petreaca timp cu ei pana la toamna, si-a si facut planuri sa plece cu ei la mare, ne vedem o data pe sapt, abia daca ma suna, si imi rasp foarte greu sau deloc la mesaje..si am impresia ca si ascunde relatia noastra pe fb pentru ca i-am dat cerere de relatie si a respins-o cu toate ca noi avem 1 an jum impreuna, a sters pozele cu noi.ce credeti ca inseamna aceasta racire groaznica a sa?, eu una numai simt niciun sentiment venind din partea lui, acel "te iubesc" pe care il spune numai suna la fel.

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Imi pare foarte rau ca nu intelegi si,mai ales,ca ai un asemenea iubit.
Este prea lipsit de curaj sa-ti spuna deschis,in fata,ca nu mai vrea sa fiti impreuna si face tot ce face in speranta ca te va obliga pe tine sa-l parasesti.
O metoda lasa si abjecta.
Ofera-i libertatea atat de mult dorita si oricat te-ar durea,scoate-l din viata ta.
Nu respecta nici macar amintirea a tot ce a fost frumos intre voi,ca sa recurga la asemenea mijloace.
Si,cu riscul sa fiu rea,fa-i cadou o fusta pe numarul lui, pentru ca nu-si merita pantalonii pe care-i poarta.
Barbatii sunt altfel.
Plangi, plangi sa te descarci, dar fa-ti curat in viata.
Cu cat mai repede, cu atat mai bine pentru tine.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Nu ti se pare normal ce iti face el? dar cand el a stat ca prostul dupa tine cand umblai din floare in floare cum era? iti meriti soarta si sper sa-ti dea flit

| neutrino a răspuns:

Ca orice relatie, si relatia ta are un sfarsit, care deja a aparut.

| cristimihailov a răspuns:

Stii foarte bine ce inseamna: next one.

| Alcyon a răspuns:

S-a plictisit de tine. Probabil ca pari complet neinteresanta, in comparatie cu fetele mature de la facultate. Pun pariu ca a pus ochii pe vreo colega si de asta s-a racit fata de tine. Multi baieti asa fac, atunci cand se satura de cineva. Devin indiferenti, in speranta ca iubita va intelege mesajul si ii va parasi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a plictist de tine dar nu iti zice nici sa faci pasi ca na pentru el e mai naspa sa fie singur si poate poate in putin timp iti va zice ceva gen (oo hai sa facem sex ca o sa ne mai apropie ) o prostie de aia si o sa stea acum numai pentru sex, pana iar se plictiseste. faca cu facebook te.a sters ca la mare daca gaseste pe una si vreo o noapte de nebunii, in caz de ii vede facebool-ul sa nu vada ca are o relatie.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Naspa.
Urata senzatia.
Asa se intampla cand oferi prea mult decat merita cineva.
S-a plictisit de tine.Are O la discretie.E satul.Da-i doua educative dupa ceafa si sperie-l cu despartirea.
Daca se trezeste inca nu e nimic pierdut. Daca tot la fel de indiferent ramane e clar.
Eu zic sa te pregatesti emotional pentru o despartire.

Apropo relatiile furtunoase sunt cele mai frumoase si te fac sa simti ca traiesti.
De la un timp ele se mai linistesc si multe se sting...

| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

Buna.

Imi pare rau ca iti dau o asemenea veste proasta dar baiatul s-a cam plictisit de tine pur si simplu. Pun pariu ca are pe altcineva. O intrebare te-ai culcat cu el? Daca nu sigur are pe altcineva cu care practica asta si pe tine te tine doar de decor pana intr-un anumit timp cand va spune stop si tu vei suferi enorm si pe el o sa-l doara fix in p l a. Bafta si ai grija ce faci.

| tzus a răspuns:

Vrea sa va despartiti sau a intervenit o monotonie intre voi! acum nu vreau sa fiu rautacioasa dar ai 16 ani si totusi unele lucruri cam trec la varsta aia si o zic sa mai iesi si tu cu prietenele tale, pentru relati de genu este timp. uni vin alti pleaca, si unul tot ramane mai devreme sau mai tarziu.