| m1xa3la a întrebat:

un sfat vreau..sunt cu un baiat de 1 luna dar e o mica diferenta intre noi eu sunt genu de fata care vrea atentie iar el e genu de cartier care nu vrea sa mai puna suflet intr-o relatie( din cauza fostei lui prietene cu care a stat 6 ani.ii e frica de iubire) ideea e ca am inceput sa ma indragostesc iar el mi-a spus de la inceput ca la el cuvintele "sigur" si "lunga durata" nu ii suna bine.ce as putea face macar sa se mai gandeasca la relatia asta.dar fara sa stie ca incep sa il iubesc. funda

8 răspunsuri:
| heiii a răspuns:

El vrea sa se simta in siguranta.sa aiba certitudinea ca totul va fi bine. incearca sa fii mereu acolo langa el, da'i sfaturi si nu profita de situatie! trebuie sa ii fii mai intai prietena buna ca sa puteti incepe o relatie. daca ai destula rabdare si nu este un capriciu pentru tine, eu cred ca merita osteneala.

Răspuns utilizator avertizat
| misu17 a răspuns:

Pai? Asta inseamna ca te tine ca sa te?
Cam asta reiese din vorbele tale.

Gaseste pe altu sau fa-l sa te iubeasca, tu ar trebui sa stii.

Poate mai tine la fosta prietena, te-ai gandit la asta? 6 ani nu e 1 o luna.

| m1xa3la explică (pentru misu17):

Cu fosta prietena nu mai este de 7 luni.iar varianta ca ma tine langa el decat sa ma... m-am gandit si la ea.dar parca nu vreau sa renunt la el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asteapta sa mai treaca timp. Demonstreaza-i in continuare ca tii la el si cu timpul ii va creste increderea in tine. Odata cu increderea or sa vina mai multe la pachet.

Răspuns utilizator avertizat
| Adriana a răspuns:

Daca stii cum sa il faci sa aiba incredere in tine si sa simta iubit si apreciat, crede-ma ca "baietii de cartier" sunt instare de orice pentru persoana iubita. tongue

| Carlos_Roberto_1995 a răspuns:

Roaga-te sa nu afle de acest mesaj. si inca ceva mai asteapta si fal sa inteleaga k nu toate fetele st la fel