Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

E normal să fiu geloasă când văd că iubitul meu apreciază fotografiile multor fete pe FaceBook?
Mă deranjează enorm, poate sunt eu nebună...ar părea penibil să-i spun că mă deranjează. straight face

33 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este normal să fii disperată și să nu ai încredere în relația voastră?
Pa, pa.

| CoquineNoire a răspuns:

Ala e comportament de primata.
acum depinde si caror fete le da like, daca sunt pitipoance, eu zic ca nu e genul de om cu care sa ai o conversatie inteligenta.
daca intr-adevar vrea ceva cu acele pitipoance, ar fi de bun simt sa o faca in privat cu ele, nu sa vezi si tu eventual ca le da like, si ca totul este prea evident.
insa daca sunt simple amice si daca pozele sunt destul de decente, nu ai de ce sa-ti faci griji. (likeurile sunt acceptabile daca sunt imprastiate in semn de empatie sau ca sa recompensezi atentia unuia care ti-a dat like si sa ii raspunzi la randul tau)
dar in genere, daca un om petrece prea mult timp pe facebook si o da in penibil, nu e genul de persoana cu care sa ai o satisfactie completa dpdv conversational.

| DNSK a răspuns:

Ca la aia micii trebuie sa-i explici ca nu-i voie sa faca de astea. daca le vrea pe ele sa plece! nimeni nu-l tine. daca mai da vreun like la una il ia mama celui din iad.in cazul in care nu intelege, trimite-l acolo!

| BiuL a răspuns:

Te inteleg. Spune-i ca o gluma " mai mai, dar multe likeuri mai iti place sa dai" vezi cum reactioneaza. Spuine-i eventual ca tu dai like doar cand iti place cu adevarat ceva sau cand persoana respectiva ti-e prietena buna si ca ti se pare ciudate persoane astea care dau likeuri la toata lumea whistling bati apropo la el, dar nu ii fa reprosuri. Vezi cum reactioneaza. Daca nu se supara, poti sa ii spui ca te cam deranjeaza un pic.

| IrinaAndreea a răspuns:

Buna. Cred ca nu e prea comod cand vezi acele like-uri, dar gandeste-te: tie nu ti se intampla niciodata sa dai like-uri "aiurea"? Adica de obligatie sau pur si simplu din instinct, cand vezi ca cineva are o poza noua? Cred ca daca ar avea ceva mai mult cu respectivele fete, trecea la actiune, nu pierdea vremea pe Facebook. Daca totusi vrei sa ii spui, gaseste un moment in care sa faci o gluma pe tema asta si poate isi da seama ca te deranjeaza si o mai rareste. Asa ar fi dragut din partea lui. happy

| zeg685 a răspuns:

Nu esti geloasa, esti doar cretina, foarte foarte cretina.
Daca as da like la un caine inseamna ca vreau sa ii fac sex oral?

| ĤĔĹĹŐРĨŚŚŶ a răspuns:

E normal, si eu sunt geloasa si ii spun. Dar ia si gandeste-te ca el cui tine vorbeste, pe tine te iubeste. E doar un simplu like, nimic mai mult. Tu esti mai speciala pentru el.

| Fatamuntilor a răspuns:

Mai bine te faci ca nu observi, sunt doar linkuri.
Tot pe tine te iubeste.

| Dariusuu a răspuns:

E doar o apreciere.

Nu e normal să fii geloasă!

Termină cu tâmpeniile ăstea.

| PedoBarbie a răspuns:

Sunt doar nişte poze. Stai chill.

| Teardrop a răspuns:

Da, e penibil, şi da, ar fi penibil.

| Vektor a răspuns:

Depinde. in ce fel apreciaza pozele?

| NnDWtf a răspuns:

Da' ce penisul meu va afecteaza likeurile astea pe voi (femeile)? Parca le-am da flori.

| Teardrop a răspuns (pentru NnDWtf):

Dacă dau like unei poze cu un câine înseamnă că vreau să mi-o trag cu el?
Îmi cer scuze că vă e dat să vedeţi astfel de femei (în cazul de faţă, fete) fără scaun la cap.

| Doηηa a răspuns (pentru Teardrop):

Merci de compliment!

| NnDWtf a răspuns (pentru Teardrop):

Nici baietii nu-s mai inteligenti. Generatie de rahat.

| Natalie4u a răspuns (pentru Teardrop):

Nu...dar înseamnă lipsă de respect mai ales dacă partenera este și neglijată....de exemplu ei nu-i face complimente dar descopera la pitipoance de a lui complimente care doar un suflet curat și care îl iubește sincer merită să le audă și care nu mai are nici un secret față de el. sad pe mine mă doare pentru că mă simt neglijată.

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns:

Din perspectiva mea, ca baiat, nu stiu cum sa zic stai linistita el nu considera nimic acele like-uri si de aia nu se opreste si nu prea conteaza daca sunteti de mult si va iubiti alea nu conteaza pe tine te strange in brate, cu tine vorbeste cu alea le da un like poate ii sunt amice ca na daca ai prietena nu trebuie sa strici prieteniile cu celelalte fete, si eu zic sa zici ca aveti o relatie stransa big grin Bafta!

| Alina570 a răspuns:

Daca te-ar iubi cu adevarat, tu ar trebui sa fi cea mai frumoasa pentru el. Oricum, ce treaba are sa umble pe fb la alte fete cand este cu tine? Da-i cu o bata-n cap poate i se reseteaza lista de prioritati!

| MariaMarya85 a răspuns:

Trebuie sa ii spui. Iubitul este de incredere. Sau poti sa ii ceri sa te joci un pic pe telefonul sau si ii verifici mesajele sa vezi ce vorbeste cu fetele.
Da, este normal. Foarte. Poate sunt rude de-ale lui sau doar colege, prietene, cine stie?

| GossipGirL93 a răspuns:

Deci pot să spun că sunt fix ca tine am și eu uneori astfel de momente, dar pot sa te asigur că like-urile astea nu valorează nici doi bani, nu cred că merită să îii spui să nu începi o ceartă.Dar dacă simți că te iubește tare ai putea să îi spui cred că ar putea înceta ca să îți facă ție plăcut!

| Andreea22X a răspuns:

Nu ii spune.nu fa aceeasi greseala ca si mine.s-ar putea sa il indepartezi de tine.fa-te ca nu ai vazut

| GoodDay9 a răspuns:

Sincer sa fiu, si sunt sincer, eu de aia am fugit de relatii, sa am o prietena, din cauza acelor fete de genul tau si nu numai.Eu chiar nu va inteleg,va leaga ceva? ai de impartit ceva cu el? Ce atata frate, voi fetele aveti impresia ca baiatul cu care sunteti impreuna e sclavul vostru, si sa fie numai cu voi, daca se poate sa fie genul bichon. Terminati cu mentalitatea asta de ****! atata timp cat pe acel baiat nu-l leaga ceva de persoana ta, e liber sa se uite dupa cine are el chef.Ador libertatea, nu suport sa stiu ca am pe cineva langa mine, care ma sufoca din toate partile.

| georgianageo13 a răspuns:

Este normal sa fii geloasa dar el te iubeste pe tine nu cred ca ubeste pozele fetelor de pe facebook.

| IonescuAdriana78 a răspuns:

Dece nu ii spui.

| ladyinredsaunegru a răspuns:

E foarte normal sentimentul acesta! in locul tau la-s lasa cu like-utile si atat! Mai exact si mai clar de atat nici ca nu se poate ca tu ai un iubit "fustangiu"

| youronlyone a răspuns:

Nu e penibil.De ce sa nu ii spui daca pe tine te deranjeaza.Eu i-am spus prietenului meu si nu l-a deranjat cu nimic si nici nu am fost penibila happy.

| DAndreiD a răspuns:

Sunt baiat si iti spun ca e in natura noastra sa apreciem frumosul. Inainte de FB, observai baietii cum li se intind ochii dupa altele si cand erau cu prietenele de mana. E ceva... natural.
Trebuie sa iti amintesti ca din toate cate le-a vazut, pe tine te-a ales. Si daca te agiti pentru asta o sa pari disperata. Cea mai buna metoda care o poti aplica e cea a ingorantei, fa-te ca nu iti pasa.

| Ramona2000264 a răspuns:

Si pe mine ma deranjeaza acest lucru, cu toate ca e cam penibil, dar ii dadea like si fostei lui. Am vrut sa ii zic asta si cand i-am zis mi-a zis ca sunt penibila, ca nu am de ce sa fiu geloasa pe un like ca nu ma inseala cu aprecieriile. Oricum daca te gandesti, poate si tu dai like la alti baieti, deci... nu e nimic rau in asta.
E normal sa fii geloasa, daca il iubesti!

| Becky18 a răspuns:

Depinde la ce poze da si la cine da, deoarece daca sunt ceva rude de a lui atunci nu ar trebui sa fi geloasa, dar ori cum incercati sa vorbiti despre asta pentru ca sa pueti rezolva intr-un felwinking

| Dulcika28 a răspuns:

1like=0, Nu iti mai face probleme!

| adsfadsfdssadfa a răspuns:

Nu stiu exact raspunsul, dar am auzit ca este cineva pe www.redzmax.com care te-ar putea ajuta. Baftă