| bbnnmm a întrebat:

E posibil ca un băiat să iubească o fată cu adevărat, dar totuși să se culce cu alta doar pentru a-și satisface poftele sexuale?

14 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Categoric nu te iubeste daca face sex cu alta. Doar iti alini suferinta gandindu-te ca o face cu alta pentru ca tine la tine si nu vrea sa te faca sa faci sex daca nu simti. laughing) E o idiotenie sa crezi asa ceva. happy

| RAY a răspuns:

Una e dorinta sexuala si alta e iubirea care o simtim fata de o persoana, dar omul se poate controla daca nu inseamna ca are problema cu frontul celebral adica e impulsiv nu are frica dar nici constinta cum majoritatea nu suntem asa tin sa cred ca cine te iubeste cu adevarat nu te inseala, ca putem invinge dorinta sexuala prin ambitie si vointa

| corbulalbrosu a răspuns:

Ohohooo. Bineinteles ca DA. Si nu doar cu una. big grin

| mihai69 a răspuns:

Da. Cu condiția ca iubita să nu îi ofere sex. Altfel, e ceva mai complicat și ar putea însemna și că iubirea lui nu e chiar așa mare sau sinceră.

| T0T a răspuns:

De ce nu s-ar culca cu aia pe care o iubește? Ce zici tu e o idioțenie.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil pentru a-si proteja iubita de a ramane gravida.

| SG1995 a răspuns:

Da se poate, pentru numele lui Dumnezeu iubirea nu înseamnă doar sex. Da, un tip poate să facă sex fără să fie îndrăgostit de o tipă, sau poate țină nebunește la una dar nu îl satisfacea așa mult viața sexuală cu persoana respective.
La un anumit nivel toți "înșelăm" cel puțin mental, de exemplu dacă un tip vede o tipă sexy pe stradă chiar dacă are prietenă tot va fi excitat, și probabil următoarea dată când se va masturba (și asta se întâmplă chiar dacă e activ sexual) va avea fantezi cu aia, și asta e valabil și pentru femei, dacă vede un tip atractiv va avea fantezi, dar asta nu înseamnă e îndrăgostit/ă de persoana cu care are fantezi tipul/tipa. Ideea e că așa ar merge și cu relațiile extra-conjugale, tipul poate să-ți fie loial să șă fie activ sexual în cuplu, dar e imposibil să nu fie atras de altele, iar nu sunteți pudici, de ce nu?
Totuși n-aș recomanda ca într-un cuplu să există relație sexuale pe o perioadă de lungă durată înafara partenerului de cuplu, și e evident de ce aceasta.

| WaterDrop a răspuns:

Erm, cei lasi vor spune ca da.Insa exista indeajuns de multe modalitati pentru a gasi tot ce`i trebuie la partenera lui, iar daca s-a plictisit de ea, poate pune capat relatiei inainte de a o rani cu asa ceva.Restul e cancan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt fel și fel de băieți.Da, se poate.Sunt situații în care ea e virgină și nu se simte pregătită să își înceapă viața sexuală, iar el chiar dacă o iubește foarte mult se mai culcă cu altele cu sau fără știrea fetei pentru a-și satisface poftele. Dacă ea nu mai e virgină nu prea văd de ce s-ar culca cu altele, numai dacă de exemplu sunt de puțin timp împreună, iar ea nu vrea încă să ajungă cu el în pat pentru că de obicei fetele pun preț mai mult pe sentimente decât pe sex, iar băieții invers.

| boylivgume a răspuns:

Nu

| Florin1303 a răspuns:

Da,este posibil, si se imtampla destul de des, pentru ca, poate fata NU il iubeste destul pe acel baiat si si ea o face pentru a-si satisface poftele sexuale.

| Alexandr1457Antonia a răspuns:

Da se poate daca tu nu il satisfaci, un barbat are nevoie de afectiune.Dar in cazul in care tu ii oferi ce isi doreste inseamna.ca ceva nu e inregula cu relatia... Sau nu simte ce simti tu.Parerea mea este sa vorbesti cu el. FUNDA

| SG1995 a răspuns (pentru Alexandr1457Antonia):

Sexualitate nu ține neapărat de afecțiune, ce afecțiune simte un tip excitat nebunește de o femeie? laughing