| gabitza_5735 a întrebat:

este o poveste mai lunga, dar o sa incerc sa ma fac inteleasa...acum 2 luni am avut contact sexual neprotejat, luna trecuta mi-a venit o sangerere doar 1 zi, apoi la o saptamana mi-a venit menstruati.iar luna aceasta mi-a intarziat 4 zile ciclul! oare sunt insarcinata? si daca da, in cate luni? rog resp urgentsad

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sangerarea aia de o zi e un semn cum ca ai fi ramas insarcinata dar din moment ce dupa o saptamana ti-a venit menstruatia, asta ma duce in rutina, luna asta zici ca ti a intarziat iar...nasoala treaba, fa ti un test de sarcina si spera sa fie negativ[asta daca nu ti doresti alt rezultat] daca ai ramas insarcinata mai mult de 2 luni nu ai

| CityOfSatan a răspuns:

Pot fi dereglari,dupa ce spui tu acolo,eu cred ca esti insarcinata, dar cel mai sigur, e sa iti cumperi un test de sarcina, nu e foarte scump, se gasesc de la 7 la 30 si ceva de lei,si te convingi! Iar daca esti,nu te speria,nu esti prima,si nici ultima care a patit asa ceva, exista si avortul, acum depinde si de varsta ta, dar oricum, ai mai multa grija data viitoare!:*

| Ina93 a răspuns:

Pai in primul rand sangerarea poate sa fie si de la o dereglare hormonala fa un test de sarcina.
normal daca nu ai sintomene ca esti gravida nu ai de ce sa iti faci griji.

| iubitzicaa a răspuns:

Hmm. Cred ca cel mai bine ar trebui sa iti faci un test de sarcina, ma rog, pentru orice eventualitate. Chiar daca, nu cred ca esti gravida daca ti-a venit ciclul.