| gabitza_5735 a întrebat:

este o poveste mai lunga, dar o sa incerc sa ma fac inteleasa...acum 2 luni am avut contact sexual neprotejat, luna trecuta mi-a venit o sangerere doar 1 zi, apoi la o saptamana mi-a venit menstruati.iar luna aceasta mi-a intarziat 4 zile ciclul! oare sunt insarcinata? si daca da, in cate luni? rog resp urgent

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Povestea ta lunga are solutia pe raftul de la farmacie.
Cumpara doua,trei teste de sarcina diferite(sure check,barza, etc.) si fa-le.
Iti vor iesi negative, dupa parerea mea, iar tu te vei linisti.
Daca iti ies prin absurd pozitive, te vei prezenta urgent la medic!

| Sara2 a răspuns:

Fa un test de sarcina pentru siguranta, ala nu greseste

| Euu0atat a răspuns:

40% sa fi insarcinata. Dupa pararea mea nu esti. Totusi fa un test sa fi mai sigura.
Succes!