| emma31 a întrebat:

Eu am 12 ani si sunt in clasa a6-a Am nevoie de ajutorul vostru.Sa incep cu inceputul:
La mine in clasa e un baiat de care imi place pe nume Vlad.Eu am skyp-ul lui si vorbesc mai tot timpul cu el.Intr-o zi intra si ma intreaba daca stiu mail-ul lui Alexandra(colega noastra)ca e pentru Sebi(un coleg).Eu ii dau mailul si apoi ma intreaba daca il plac.Eu ii spun ca il plac(nu imi e rusine sa spun ca imi place de cineva atata timp cat scriu). Apoi incepe sa ma ia cu,, Sti pe lumea asta sunt multi baieti care nu sunt potriviti pentru tine"(mie mi s-a parut ceva ciudat pentru ca el nu spune lucruri deaste)si apoi imi spune ca e Cata varul lui Vlad (el fiind a 8-a si trece mai tot timpul prin clasa pe la noi).L-am intrebat de ce a m-a intrebat si el a spus ca nu era sigur daca il plac pe Vlad si vroia sa afle.Eu m-am deconectat si am inceput sa plang deoarece am crezut ca e Vlad si nu vroiam sa mai afle cineva ca imi place de el.
Acum voi de ce credeti ca a facut asta? Credeti ca s-ar pute sa ma placa sau ceva de genul?

Răspuns Câştigător
| TheonaBlood a răspuns:

Ho, mamaie! Lasa fata in pace sa se distreze! E un sentiment unic cand iubesti. Fiecare om are personalitati diferite, si de aia eu cred ca un om trebuie sa faca ce trebuie sa faca!
Revenind la intrebare big grin, eu cred ca acel baiat vrea sa foloseasca in vreun fel informatia, sau cel mai probabil e prost de pute! Eu zic ca nu ar trebui sa-l bagi in seama si sa iti vezi de viata. Eu imi uit fostele iubiri folbandu-ma la baieti de a 12-a, a 11-a (sexosi cu dragi :X) laughing. Fa si tu la fel, o sa vezi ca functioneaza de minunewinking.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tie la 12 ani iti arde de baieti? Vezi-ti de scoala, ca n-o sa te tina nimeni in brate tot timpul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheonaBlood):

Mamaie e mamai-ta. La ce ii trebuie gagic? La 12 ani inca este copil. Chiar asa v-ati stricat mentalitatea? Peste mult timp o sa vreti sa va intoarceti la varsta asta si va veti da seama ce proaste ati putut fi.

| TheonaBlood a răspuns (pentru anonim_4396):

La 12 ani, sa nu iti imaginezi ca vom face sex. La 12 ani poti arata ca de 16, sau poti arata de 8 ani. Fiecare se dezvolta in felul lui. De obicei, cand ajungi la pubertate, baietii sunt tot mai draguti, iar apoi pur si simplu se intampla sa fii intr-o relatie. Cred ca sa ai o relatie te face mai responsabil si mai atent, pe langa asta, devii constient de defectele si de calitatile pe care le detii. Chiar daca ai 12 ani, ai dreptul sa fii intr-o relatie. Nu poti fi numita "curva" sau "proasta" doar pentru ca te dezvolti mai repede ca altii/altele. Pe langa asta, nu cred ca o fata de 12 ani regreta ca a experimentat primul ei sarut cu un baiat dragut, sau pe care il iubeste cu adevarat.
Nu mi-o lua in nume de rau, dar asta e parerea mea big grin.

| TheonaBlood a răspuns (pentru anonim_4396):

Ho, mamaie! Lasa fata in pace sa se distreze! E un sentiment unic cand iubesti. Fiecare om are personalitati diferite, si de aia eu cred ca un om trebuie sa faca ce trebuie sa faca!
Revenind la intrebare big grin, eu cred ca acel baiat vrea sa foloseasca in vreun fel informatia, sau cel mai probabil e prost de pute! Eu zic ca nu ar trebui sa-l bagi in seama si sa iti vezi de viata. Eu imi uit fostele iubiri folbandu-ma la baieti de a 12-a, a 11-a (sexosi cu dragi :X) laughing. Fa si tu la fel, o sa vezi ca functioneaza de minunewinking.

| AMa19 a răspuns:

Poi sincera sa fiu ar trebui sa il intrebi tu personal si sa afli adevarul, asa iti a fi mai bine, nu mai sta si te amagi, du-te direct la el si intreaba-l ' Auzi baieti, tu ma placi? Ca sa stiu ce am de facut.", asa iti va fi mai usor, vei afla raspunsul si nu o sa te mai gandesti daca te place sau nu. Succes si sper sa iti rezolvi problemele. Ai mare grija ca baietii sunt niste smecheri, vezi cum faci si ai grija sa nu rada de tine. Succes din nou :* Pa pa, fundita big grin?