| Sabyynna a întrebat:

Eu am 14 ani si prietenul meu 16 si se comporta mereu foarte frumos cu mine si nu lasa pe nimeni sa se ia de mine, dar ii place sa faca glume proaste si sa vada ca ma supar ca apoi sa ma impace.
Astazi vorbeam cu el la telefon si el a zis ca nu are iubita, ca nu a mai avut de o luna si ceva ca sa vada cum reactionez eu, dar eu m-am suparat si i-am zis "Pa" apoi am inchis telefonul. El s-a suparat ca am reactionat asa, mai ales ca stie ca eu stiam ca zice il gluma si acum e plecat la discoteca cu prietenii lui si si-a lasat telefonul acasa.
Ne iubim foarte mult si nu vreau sa ne despartim dintr-o prostie ca asta. Problema e ca nu ma lasa sa imi cerscuze niciodata pentru ceea ce fac.
O sa il sun maine sa vorbesc cu el, pentru ca in seara asta stiu sigur ca nu ajunge acasa inainte de 1-2 noaptea.
Cum ii pot arata ca am gresit si nu vreau sa ne despartim si ca regret ceea ce s-a intamplat si vreau sa ma ierte, fara sa imi cer scuze, deoarece acest lucru il deranjeaza.
Multumesc anticipat. Cel mai bun raspuns funda happy

Răspuns Câştigător
| soriinaa a răspuns:

Ok, ai gresit ca te-ai suparat prosteste si nervoasa fiind i-ai inchis telefonul. Bun, e un motiv pentru care sa fie suparat, dar nu cred ca era cazu sa-si inchida telefonul, si cu atat mai mult sa mearga la discoteca cu baietii fara tine si sa-si mai lase si telefonul acasa, ca nu cumva sa fie deranjat. Dupa parerea mea, ar trebui sa ii lasi un mesaj in care sa-ti ceri scuze pentru ca i-ai inchis telefonul, dar atat. Asteapta pana cand te suna el, pentru ca daca intr-adevar te iubeste, o va face. Cel care a gresit cel mai mult e el, tu ti-ai cerut scuze pentru partea ta de vina, asa ca nu mai ai pentru ce sa te simti vinovata. Dupa ce te suna si va impacati, vorbiti serios, si spune-i, explica-i ca te deranjeaza atitudinea asta a lui, ca nu iti convine si ca te dor glumele astea proaste pe care le face, ca te fac sa te simti incomod si sa ai reactii din astea, ca cea cu inchisu telefonului, daca te iubeste sunt convinsa ca te va intelege si va inceta sa le mai faca. Daca nu va inceta, inseamna doar ca nu-i pasa cum te simti tu, deci prin urmare nu prea te iubeste si ar fi cazu sa nu-ti mai pierzi timpul langa un baiat care nu te merita si nu stie sa te aprecieze. Sper sa se rezolve totul. Baftaa;*

7 răspunsuri:
| Tynnna a răspuns:

Sa-ti ceri scuze? Tot tu? Glumesti, nu? Eu cred ca ar trebui sa reduca din glumele astea proaste..serios! Nu aduc nimic bun, tie iti aduc o nemultumire permanenta pentru ca lui se pare ca ii place sa se amuze pe seama ta, iar mie nu mi se pare ca asa se poarta foarte frumos cu tine, cum zici tu. spune-i sa inceteze pur si simplu pentru ca nu iti place. Si nu iti mai cere scuze pentru cand nu e cazul! Si eu (si cred ca orice fata) i-as fi trantit telefonul in nas fara nici macar un pa.

| NotToday a răspuns:

Poate ar trebui sa-i accepti glumele, sa te obisnuiesti cu ele...

| CarmenElenaa a răspuns:

Explica-i ca il iubesti si ca nu vrei sa va despartiti din atat. straight face si incearca sa nu te mai crispezi asa cand face vreo gluma happy

| WhisperSsS a răspuns:

Deci. Cred ca ar trebui sa te calmezi daca ii lasi un mesaj cu un text foarte sincer si care sa contina cuvinte izvorate din sufletul tau te va cauta el daca intr-adevar tine la tine.
Intrebarea mea pentru tine este urmatoarea voi sunteti impreuna nu? Deci el ti-a zis ca nu te considera iubita lui? Daca asta a facut insemna ca tu ai reactionat absolut normal. O asemenea afirmatie nu poate fi luata in gluma. Spune`i ca te deranjeaza cand face glume de acest fel. Inteleg ca il iubesti si poate si el te iubeste. Dar nu e bine sa te lasi calcata in picioare. Iubirea impune doua lucruri de baza : INCREDERE SI RESPECT.
Suna`l maine si daca nu accepta scuzele tale. Nu`ti mai pierde vremea. Daca chiar tine la tine se va intoarcewinking.

Ai grija de tine! Sper sa te descurci maine!

| Sabyynna explică (pentru WhisperSsS):

Stiu ca tine la mine, deoarece el mi-a facut cunostita cu parintii lui. A zis ca vrea ca relatia lui cu mine sa dureze foarte mult si considera ca sa ii cunosc parintii este un pas important. El a vrut sa imi cunoasca si mie parintii, insa eu i-am spus ca vreau sa mai asteptam, sa vedem cum decurge relatia si cred ca si acest lucru l-a suparat putin...

| LIviu3097 a răspuns:

Eu cred ca ar fi bine sa faca niste sacrfici pentru tine si sa incerci daca se poate sa iei o hotarare singura fara sa intrebi pe TPU o sa-ti prinda foarte bine in viata

| EstraDDa a răspuns:

Esti culmea, tu acasa, si el in club? Ce crezi tu ca face in club? Danseaza? Bea? face si asta dar la sfarsit o sa fie cu prima care ii apare in cale.Parerea mea e sa iti cauti pe altcineva mai ales din cauza glumelor lui proaste, te-ai gandit ca face misto de tine? Sa nu ii mai ceri scuze, e penibil te injosesti pe tine insati.

Asta nu e iubire la 14 ani, o sa vina si alte relatii reusite, asta iti garantez ca o sa fie un dezastru.