| sanda34 a întrebat:

Buna,eu am decis sa nu mai vorbesc cu prieteul fostul care eu il consider dar el nu si am inceput sa ma intilnesc cu un baiat care ma iubeste foarte tare dar eu stiti chiar de loc nu-l iubesc si nu-mi prea place tot ma inerveaza, imi este greu, fostul ma suna si chiar nu intelege,el mi se pare nu stie ca ma intilnesc cu altcineva, vrea sa ne vedem dar eu nu deoarece a promis ca petrecem revelionul imporeuna si el sa pierdut singur pina eri, ce pot face in asa caz sa ma intilnesc cu prezentul care nu-l iubesc sau sa incerc ceva din nou cu fostul numai ca o sa fie vorbe prin oras

Răspuns Câştigător
| lolylolypops a răspuns:

Ti-am spus asa am facut si eu ni se aseamana povestile! Sper sa fiti si voi fericiti, noua ne-a mers!
Sa va tina!
Ma bucur ca te-am ajutat!
Funda?puppy dog eyes

17 răspunsuri:
| lolylolypops a răspuns:

Buna,sanda!
Uite ce e nu te amagi cu actualul iubit,am facut si eu asta si nu am reusit sa-l uit pe fostul meu iubit mai ales pentru ca si eu il iubeam la fel de mult!
Daca tu esti sigura ca fostul iubit te iubeste,nu isi bate joc de tine si vrea sa aveti o relatie frumoasa,mai da-i o sansa(indiferent daca se aud vorbe, doi oameni care se iubesc trebuie sa fie impreuna)
Daca tu nu crezi ca fostul te iubeste mai stai langa cel cu care esti acum poate, poate vei reusi sa-l uiti pe celalalt!
La mine nu a functionat, sfatul meu este sa te impaci cu fostul dar asta doar daca esti convinsa ca te iubeste, nu asculta ce spune lume si ce vorbe se vor auzi daca va iubiti riscati pentru povestea voastra!

| sanda34 explică (pentru lolylolypops):

Eu nu inteleg dac ma iubeste avem 2 ani de chind ne chinuim, eu zic ca ne-am despartit el nu ma lasa, lasa oameni sa ma urmareasca,, dar multe promite si nu face nu ma suna prea des cam rar chiar de revelion nu mo sunat abia eri chind eram cu noul prieten si a vrut sa ne vedem eu nu stiu ma iubeste sau ii mai este dor din chind in chind.........se pierde apoi apare de parca nimic nu a fost..pentru ce eu lui? pentru ce ma mai suna rar da suna, si zice oricum nevasta lui voi fi sa nu ma uit ce face el.

| lolylolypops a răspuns (pentru sanda34):

O,vai! E complicat! Cati ani ai tu? Cati ani are el? Poate nu te suna pentru ca nu vrea sa para insistent.
Tu il suni pe el? Da-mi mai multe detalii despre relatia voastra si despre comportamentul lui cu tine si pot sa ma gandesc la relatia voastra! Eu nu inteleg tu il iubesti da sau nu? El are iubita acum?

| sanda34 explică (pentru lolylolypops):

Eu am 18 el 21, daca el nu ma suna eu nu-l sun, chind sintem impreuna se compoarta foarte bine zice ca ma iubeste, da il iubesc nu-l pot uita, si el nu are iubita ma tot suna acum pe mine dar eu sint agresiva cu el sint suparata pe el.

| lolylolypops a răspuns (pentru sanda34):

Da,asta trebuie sa faci ce te-am sfatuit mai sus!
Dar mai am o intrebare el te-a parasit sau tu?

| INeeDYoubby a răspuns (pentru sanda34):

Pe fostul esti suparata? Dc?

| sanda34 explică (pentru lolylolypops):

Eu am decis sa-l parasesc dar aseara ne-am impacat a venit la mine si a zis ca ma iubeste si sa nu fac mai mult asa ceva tonguemersi mult de sfaturi, ma reintprc la el fiindca il iubesc asa cum este

| sanda34 explică (pentru INeeDYoubby):

Fiindca nu am intilnit Rewelionul impreuna

| lolylolypops a răspuns (pentru sanda34):

Ti-am spus asa am facut si eu ni se aseamana povestile! Sper sa fiti si voi fericiti, noua ne-a mers!
Sa va tina!
Ma bucur ca te-am ajutat!
Funda?puppy dog eyes

| OtipaOarecare a răspuns:

Bunahappysi eu cand m-am despartit de fostul am patit acelasi lucru, doar ca el dorea sa se razbune si spunea la toti ca inca mai suntem impreuna ca nu stiu ce, iar eu spuneam ca nu...ce vremurilaughing
Uite:daca nu il iubesti pe cel din prezent, dar inca mai simti ceva sau nu pentru fostul, eu cred ca ar trebui sa ii spui.Sincer,nu poti fi intr-o relatie cu cineva daca nu simti nimic pentru acel cineva. Poate nu va intelege la inceput si va face pe sensibilul,dar daca te iubeste iti va respecta alegerea,cu greu,desigur, dar o va face.
In legatura cu fostul,daca mai simti ceva pentru el ar trebui sa incercati sa fiti din nou impreuna,dar ia-o mai incet. Daca nu,spune-i ca vrei sa mai fii putin singura, poate altadata, daca te place sigur va avea rabdare si pana la urma se va indragosti de alta, deci nu-ti fa grijibig grin
Si niciodata sa nu iti pese ce cred oamenii cunoscuti tie din oras, trebuie sa te simti tu binehappy
Mult noroc:*

| sanda34 explică (pentru OtipaOarecare):

Da sa-i spun, dar imi este rusine deacum a 3 oara de chind incerc sa ma intilnesc cu el de multe ori i-am spus sa fim numai prieteni dar el totusi se baga in suflet cu forta, la el principalul este ca el ma iubeste dar ca eu nu-l iubesc nu vede, asa se baga cu forta suna, vine si vrea ca noi sa fim impreuna eu numai pentreu razbunarea fostului es dar asa nu vreau nu-l pot suporta ca iubit

| DeleteAcount a răspuns:

Salut
Cred ca ai putea sa incerci cu fostul, nu ai de unde sti daca vor fi doar vorbe prin oras... poate din aceasta cauza te-a sunat, poate vrea sa incepeti o relatie din nou?
Cel mai bine ar fi sa-l intrebi daca va fi ceva intre tine si el...
Sau daca ai vrea sa ramina in trecut ar fi bine macar sa-i spui ca nu mai sunteti impreuna...

| pufarinaeu a răspuns:

Buna....eu zic sa incerci sa te vezi cu prezentul poate in timp o sa il iubesti sau poate o sa te faca el sal iubesti, uital pe fostul tau prieten daca v-ati despartit inseamna ca nu mertita sa va impacatihappy succes cu baiatu cel nouhappy

| sanda34 explică (pentru pufarinaeu):

Da nu ma merita dar il iubesc asa cum este el

| pufarinaeu a răspuns (pentru sanda34):

Pai uh il iubesti si te inteleg dar daca el nu te iubeste atunci ce poti sa faci? mai bine va despartiti acum decat mai tarziu cand ai sa incepi sa il iubesti si mai mult si o sa iti fie si mai greu, crede-ma ca stiu ce zic te pup succes:*

| INeeDYoubby a răspuns (pentru pufarinaeu):

Fostul are 21?