| roxxu a întrebat:

Eu am un prieten de un an si 4 luni...In a 2a zi de scoala, cel mai bun prieten al meu, care s`a transferat din clasa mea, are un coleg nou, Andrei... Pot sa zic ca din clipa in care l`am vazut nu mai stiu ce e cu mine...Stateam pe o terasa mai multi si era si el.Si ne uitam unul la altul...Si pot sa zic ca in momentul in care ma priveste se intampla ceva foarte ciudat cu mine...De exemplu nou mai vorbim...Mai iesim toti deoarece avem prieteni comuni...Ieri m`a intrebat ce fac, si pot sa spun ca am intrat in clasa si eram cea mai fericita.Nici nu stiam cum sa ma abtin...Credeam ca nu am sa mai simt niciodata ce am simtit acum...Parca as fi un copil mic...Problema mea este prietenul meu...De care m`am despartit de n ori. Dar orice as face tot ma impiedic de el si nu pot sa renunt la el.Nu stiu de ce... Dar Andrei...nu stiu...mi-a trezit sentimente pe care le credeam moarte...ma face sa radiez...Cand aud de el nu stiu.Simt ca il iubesc :-s... Voi ce credeti ca ar trebui sa fac? Multumesc anticipat:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu si prietenul tau luati o pauza si asa va certati mereu, in timpul asta nu te afisa foarte tare cu celalt, vezi daca va merge, daca da renunta la primul cu care am inteles, nu prea merge.

4 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Mda e o situatie destul de delicata. Mai intai trebuie sa te clarifici cu sentimentele tale adevarate, pentru ca in viata mai apare si sentimente false, conduse de niste preludii destul de asemanatoare cu cele adevarate, oricum nu te grabi, vezi sa nu faci vreun pas gresit ca mai apoi sa nu-ti para foarte rau

| georgiana a răspuns:

Analizezi situatia, trebuie sa-ti clarifici sentimentele... tu pe cine vrei de fapt?! poate ca prietenul tau te-a neglijat o perioada sau nu a fost cum ti-ai fi dorit tu sa fie. El trebuie sa stie de aceasta problema...
Provocarile astea sunt ca niste furtuni si e mai bine sa le privim de la adapost!(asa ai putea rezolva situatia)...by!

| alina88 a răspuns:

Nu cred ca vreo persoana iti poate spune ce sa faci! cred ca esti singura care poate lua decizia dar ca un sfat ca de aia e acest site apoi cred ca ar trebui sa vezi inainte de a rupe o relatie daca esti sigura de ceea ce faci stii este un proverb...nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard...gandeste-te de 10 ori apoi fa o data!

| iuliana21 a răspuns:

Fiori dragostei... ce frumos :X:XX:X