| ιмσvιnaвιL a întrebat:

eu m-am despartit acum cateva saptamani de fostul meu prieten iar acum am alt prieten. Problema e ca fostul a aflat ca eu mi-am schimbat si nr meu de tel si ca am un nou pr iar el tot zice ca nu ma poate uita si ca vrea sa fim din nou impreuna ca ma iubeste si ca i este dor de momentele cand eram impreuna si ca i vine sa planga numai cand se gndeste. Eu nu stiu daca sa-l cred sau nu pentru ca eu am inceput sa tin la actualul prieten iar fostul m-a facut sa sufar foarte mult. Voi ce credeti spune adevarul fostul prieten sau nu? chiar nu stiu ce sa cred...

Răspuns Câştigător
| StillLoveU a răspuns:

Draga mea pot zice ca ii un idiot si ca nu merita sa te mai gandesti la el. mai bine ai lasa trecutul deoparte si incearca sa te concentrezi pe relatia ce o ai acum. asa sunt baieti niciodata nu apreciaza pe cineva decat dupa ce au pierdut-o. stiu cum te simti si eu am trecut prin acelasi momente si chiar ma oftica ca acum se poarta atat de frumos cu mine de parca as fi unica si e capabil sa faca orice ii zic eu... si ma doare foarte mult asta pentru ca atunci cand eram impreuna mai mult m-a facut sa sufar.
deci sfatul meu e sa iti continui viata si sa nu strici totul pentru el ca e posibil sa nu merite.

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa te desparti de actualul mai ales daca ai ajuns sa ti la el. Chiar daca minte, chiar daca nu minte, pana la urma fostul a fost etapa din viata ta peste care trebuie sa treci. Oricine merita o a 2-a sansa, insa tu ti-ai continuat viata asa ca va trebui sa faca si el la fel. Pana la urma iubesti o persoana, dar vine vremea cand ori te saturi de ea, ori spui "gata m-am saturat de tot" si pui punct acelei ralatii. Tu ai facut bine ca ai incercat sa-l uiti, dar vad ca inca mai ti oarecum la el. Tocmai din acest motiv nu trebuie sa va impacati pentru ca iar vei suferi.
xoxo

| gigiro a răspuns:

Eu spun ca nu trebuie sa asculti de sfaturile nimanui, ci numai de ce-ti spune inima si constiita. Daca in cateva saptamani ti-ai facut alt prieten, denota ca nu prea mai tii la el.

| IloveME a răspuns:

Multi n dam seama d c avem doar dupa c pierdem persoana respectiva! daca chiar ti la actualul parerea mea este sa-ti continui relatzia,cel mai bine!
daca te impaci cu fostul,va fi bine la inceput, dar dupa c stie ca t are fa fi totul la fel! acu s umileste in fata ta pentru ca stie ca doar atat mai poate face.
eu ti-am sp parerea mea, acu doar u sti ce-i mai bine pentru tine!

| Castiel a răspuns:

Daca spune adevarul eu zic sa il testezi, incearca sa-l ignori adica de ex sa nu ii dai ignore pe mess astea doar sa nu ii raspunzi si daca vreo 3 zile te cauta non-stop alea alea deja a castigat cateva puncte cum ca te place, anyway totusi poate sa-si bata iar joc de tine de aceea trebuie sa-l pui la mai multe testelaughing in fine tu acum pe cine iubesti mai mult? Si eu as spune sa ramai cu actualul daca si el te iubeste desigur! Cat despre fostul tau nu stiu ce sa spun sunt sanse sa isi fi dat seama ca a pierdut ceva minunat in viata lui dar sunt sanse si sa fie bulangiu

| ιмσvιnaвιL explică:

Va multumesc pentru raspunsuri, v-as da la toti funda dar din pacate nu se poate>big grin

| ionutzroma a răspuns:

Nu stiu de ce toata lumea se grabeste sa iti spuna ca nu trebuie sa te mai gandesti la el, ca trebuie sa il lasi...tu sti ce e mai bine pentru tine si nu alte persoane care nu te cunosc si nu stiu ce relatie ai avut tu cu fostul.

| lav_5349 a răspuns:

Salut! daca fost te-a facut sa suferi...nu ar trebui sa te mai gandesti acum la el! Gandeste`te ca acum este langa tine cineva care e posibil sa te merite cu adevarat[mai ales daca ai inceput deja sa simti ceva pentru el]succes!